Kiedy dzień wagarowicza? Uczniowie będą mieli wspaniały pretekst, aby wyjść na zewnątrz

Kiedy dzień wagarowicza? Okazuje się, że jedno z uczniowskich świąt już niedługo. Przypada on na pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i na różny sposób celebrowany jest na różne sposoby. Zatem kiedy można rozpocząć świętowanie? W tym roku uczniowie będą mieli wspaniały (i ważny) powód, aby wyjść na zewnątrz.

Kiedy dzień wagarowicza? Okazuje się, że to ważne, uczniowskie święto przypada na pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Zatem celebrowany będzie już jutro, czyli 21 marca. Jednak nie polecamy wagarów, czyli "zrywania się" z lekcji. Lepiej pojawić się tego dnia w szkole i wspólnie z nauczycielami celebrować ten wyjątkowy dzień, tym bardziej że pogoda za oknem zachęca do aktywności na zewnątrz.

Zobacz wideo Co powinna zawierać domowa apteczka?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy dzień wagarowicza? W tym roku aura zaskoczyła uczniów

Dzień wagarowicza, czyli szkolna wersja pierwszego dnia wiosny przypada na 21 marca. Zatem już jutro we wszystkich placówkach, dzieci i młodzież, będą celebrować to szczególne święto. Niestety nie jest one wolne od zajęć lekcyjnych, toteż lepiej pojawić się tego dnia w szkole. Wielu nauczycieli tego dnia rezygnuje ze sprawdzianów, kartkówek i odpytywania na rzecz innych aktywności. Wiele placówek organizuje tego dnia dla swoich uczniów wycieczki, szkolne apele czy konkursy na najpiękniejszą marzannę.

W tym roku dzień wagarowicza przypada na wtorek. Jednak należy pamiętać, że uczniowie, którzy zdecydują się na wagary, będą musieli ponieść konsekwencje. Jedną z nich jest na pewno nieobecność odnotowana w dzienniku lekcyjnym. Warto też mieć świadomość, że tego dnia policjanci i strażnicy miejscy są szczególnie wyczuleni na młodzież, która zamiast być na lekcjach, spędza czas w parkach, galeriach, na bulwarach i innych miejscach - z dala od domu i szkoły. 

Za nagminne opuszczanie lekcji grożą większe konsekwencje — obniżone sprawowanie, które wprawdzie nie ma wpływu na promocję do następnej klasy, ale już ma znaczenie dla osób stojących przed wyborem kolejnej szkoły czy studiów

- podaje portal interia.pl.

Co prawda uczniowski zwyczaj nakazuje tego dnia wagarować, to warto rozważyć, zostanie na zajęciach. Tym bardziej że pogoda, która panuje za oknem, zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, a to z pewnością docenią nauczyciele. Tego dnia istnieje duża szansa na przeprowadzenie zajęć w terenie, klasowemu wyjściu do parku, czy wybraniu się na szkolną wycieczkę. Zatem dzień wagarowicza to też wspaniały pretekst, aby opuścić szkolne ławy i pod okiem nauczyciela, wyjść na zewnątrz. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.