Anita Skotarczak

Redaktorka treści Lifestyle

Ukończyła studia historyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie swoje pierwsze szlify w pracy dziennikarskiej zbierała jako recenzent dla portalu historykon.pl. Następnie od 2017 pracowała dla lokalnego portalu internetowego ddtorun.pl, gdzie przygotowywała treści o tematyce społecznej.Od 2022 roku pracuje dla portalu gazeta.pl jako redaktorka treści lifestyle.Jako miłośniczka historii i podróży, jest licencjonowanym przewodnikiem po XIX-wiecznej, pruskiej twierdzy Festung Thorn, w swoim ukochanym mieście Toruniu. Od zawsze interesowała się historią, wojskiem i konfliktami. Jej praca licencjacka ?Ochotnicza Legia Kobiet? została wydana przez Fundacje Generał Elżbiety Zawackiej w publikacji Kobiety w wojnach o niepodległość i granice 1918-1921. Miłośniczka dobrej książki, mocnej kawy i biegów terenowych OCR. Prywatnie szczęśliwa żona i mama małego Stasia.

 • Meghan Markle chce zrobić z 5-letniego syna na gentlemana. Wymyśliła swoją złotą zasadę wychowawczą
 • Ma 12 dzieci i nie stać jej na jedzenie. 'Hejterzy mówią, czemu mam tak dużą rodzinę'

  Ma 12 dzieci i nie stać jej na jedzenie. "Hejterzy mówią, czemu mam tak dużą rodzinę"

  Samotna matka 12 dzieci ujawniła w jednym ze swoich filmów na Tik Toku, że sytuacja zmusiła ja do tego, aby skorzystać z bonów żywnościowych oferowanych przez ośrodek zajmujący się wspieraniem najuboższych. Powód? Jak sama twierdzi, to dlatego, że obecne koszty utrzymania siebie i swoich dzieci są tak wysokie, że nie stać ją na "normalne" zakupy spożywcze.

 • Katarzyna Pakosińska dała córce dwa imiona. Oba są nokautującymi hitami rankingów

  Katarzyna Pakosińska dała córce dwa imiona. Oba są nokautującymi hitami rankingów

  O Katarzynie Pakosińskiej ostatnimi czasy zrobiło się dość głośno, a to za sprawą tego, że dołączyła ona do obsady "Pytania na Śniadanie". Jest jedną ze współprowadzących popularną śniadaniówkę i jak twierdzą jej fani, spisuje się w tej roli wyśmienicie. Uśmiechnięta, dowcipna i szalenie inteligentna. Chociaż o swoim życiu prywatnym nie mówi zbyt wiele, to jest dziś szczęśliwą żoną i matką. W 2023 roku urodziła córkę, której nadała dwa imiona. Oba są hitami.

 • Zmiany w szkołach. Dyrektorzy muszą zmienić system oceniania. 'Rewolucja teraz lub latem'

  Zmiany w szkołach. Dyrektorzy muszą zmienić system oceniania. "Rewolucja teraz lub latem"

  1 kwietnia 2024 roku zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie zasad oceniania uczniów, które m.in. wyeliminowało z obiegu szkolnego oceny za pracę domową, w tym oczywiście wykonywaną w czasie wolnym od zajęć, czyli po prostu w domu. Chodzi tu przede wszystkim o klasy starszych uczniów, czyli klasy IV-VIII, dla których obecnie prace domowe są nieobowiązkowe i nie można wystawić za nie oceny. To pociąga za sobą kolejne zmiany. Jakie? Dyrektorzy placówek stoją przed koniecznością zmiany szkolnych statutów.

 • Parilia. W szkole o tym nie uczą. A szkoda, bo uczeń może zabłysnąć wiedzą nie tylko na historii
 • 'Pełno takich zaległo się pod domem. Czy są niebezpieczne dla dzieci?' Leśnik tłumaczy

  "Pełno takich zaległo się pod domem. Czy są niebezpieczne dla dzieci?" Leśnik tłumaczy

  Wiosna w pełni, a to oznacza, że przyroda budzi się do życia. Wraz z nastaniem cieplejszych dni ze swoich norek, dziupli, jaskini i innych miejsc ukrycia zaczęły wychodzić zwierzęta, w tym także owady i pajęczaki. Pod domem jednego z internautów zalęgły się osobniki, które wzbudziły u niego niepokój. "Czy są niebezpieczne dla dzieci?" - zapytał znanego eksperta. Odpowiedź okazała się dość zaskakująca.

 • Kiedy jest koniec roku szkolnego 2024? W tym roku uczniowie odpoczną szybciej

  Kiedy jest koniec roku szkolnego 2024? W tym roku uczniowie odpoczną szybciej

  Kiedy jest koniec roku szkolnego 2024? Im bliżej wakacji, to pytanie pojawia się dość często w rozmowach uczniów, ale także i nauczycieli. Nic dziwnego, bo ostatnie miesiące były bardzo intensywne. Zaszło też wiele zmian, toteż każda przerwa od nauki jest na wagę złota. Zatem kiedy zaczyna się upragniona przerwa wakacyjna? Nieco szybciej niż w ubiegłym roku.

 • Polacy kochają to żeńskie imię, choć nie wiedzą o jego miłosnym znaczeniu. Zajmuje 5. miejsce w rankingu
 • Jak wyciągnąć kleszcza? Farmaceutka pokazała trzy metody. Ostatnia najskuteczniejsza

  Jak wyciągnąć kleszcza? Farmaceutka pokazała trzy metody. Ostatnia najskuteczniejsza

  Sezon wiosennych spacerów właśnie się rozpoczął i chociaż pogoda nie zachęca do długich wędrówek, to zaraz się to zmieni. Warto wtedy być przygotowanym. Chodzi oczywiście o kleszcza, którego możemy przynieść do domu. Jak się go pozbyć? Okazuje się, że nie zawsze potrzebna jest wizyta w szpitalu, bo można poradzić sobie z nim aptecznymi produktami.

 • Ksiądz z Czech ogłosił podczas kazania, że ma żonę i dziecko. Zaskakująca reakcja parafian
 • Nazwał syna Kosmos i dawał mu 'słońce do jedzenia'. Dziecko ważyło 1,3 kg

  Nazwał syna Kosmos i dawał mu "słońce do jedzenia". Dziecko ważyło 1,3 kg

  Czy można karmić się energią pochodzącą z promieni słonecznych? 44-latek pochodzący z Rosji w ten sposób karmił swoje dziecko, zakazując jego matce podawania mu jakiegokolwiek innego pożywienia, czy chociażby karmienia piersią. Dziecko było skrajnie wychudzone i niedożywione, a w krytycznym momencie ważyło 1,3 kilograma. Niestety mimo podjętych prób, nie dało się go uratować. Kosmos zmarł.

 • Parkujesz na miejscu dla rodzin z dziećmi bez dziecka? Zobacz, czy dostaniesz mandat

  Parkujesz na miejscu dla rodzin z dziećmi bez dziecka? Zobacz, czy dostaniesz mandat

  Przed sklepami wielkopowierzchniowymi, czy innymi marketami pojawiają się różowe miejsca parkingowe. Ich przeznaczenie jest dość jednoznaczne. Mają tam parkować rodzice z dziećmi, którzy przyjechali zrobić zakupy. Jednak w Kodeksie Drogowym brak jakiegokolwiek zapisu mówiącego o tym, że to "miejsce parkingowe dla rodzin z dziećmi" i nikt inny nie może na nim stanąć. Dlatego wiele osób uważa, że to miejsce takie samo, jak każde inne, więc można na nim parkować. Czy słusznie?

 • Wakacje 2024. Hotele będą sprawdzać rodziców z dziećmi. Wiadomo, o co będą pytać

  Wakacje 2024. Hotele będą sprawdzać rodziców z dziećmi. Wiadomo, o co będą pytać

  Wakacje już niedługo, jednak zanim spakujemy walizki, warto pomyśleć o rzeczach, które mogą się nam przydać w sytuacjach kryzysowych. Do torby dziecka należy spakować nie tylko zapas pieluszek, czy krem z filtrem, ale także dokument potwierdzający, że jest to nasze dziecko. Dlaczego? Całkiem niedawno w życie weszło nowe prawo. Mowa o nowelizacji, która jest powszechnie znana pod potoczną nazwą Lex Kamilek.

 • Matura. Uczniowie oszukali system. Można dostać dodatkowe 30 min na egzaminie. 'Kruczek prawny'
 • Przedszkolak uwięził swoją mamę w sypialni. Dwie godziny próbowała się wydostać
 • Rodzice zgłosili się po dziecko do przedszkola. Byli pijani. Nauczycielki wezwały policję
 • Prezent dla wychowawcy na koniec roku. Oto ześć propozycji, które kupicie z klasowej składki

  Prezent dla wychowawcy na koniec roku. Oto ześć propozycji, które kupicie z klasowej składki

  Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, toteż już teraz warto zastanowić się, co kupić wychowawcy klasy, w podziękowaniu za włożony trud i opiekę nad uczniami. Pójść w klasykę? Kubek? Książkę? Bukiet kwiatów, a może standardowo kosz słodyczy? Oto nasze propozycje, które zapewne przypadną do gustu wielu nauczycielom, a co najważniejsze, nie zrujnują klasowego budżetu.

 • Dni wolne. Uczniowie nie będą chodzili do szkoły przez 19 dni. I to tylko w najbliższym miesiącu
 • Czy jesteś rodzicem mojo? Prosty test czterech liter wykaże, czego najbardziej ci brakuje

  Czy jesteś rodzicem mojo? Prosty test czterech liter wykaże, czego najbardziej ci brakuje

  Czy jesteś rodzicem mojo? Pojęcie to zyskuje w ostatnim czasie coraz większą popularność, chociaż jego założenia znane są już od dłuższego czasu. W metodzie tej, która również ma swoje odniesienie do rodzicielstwa, chodzi przede wszystkim o optymistyczne nastawienie do czynności wykonywanej w danej chwili. Czasem jednak codzienne obowiązki przytłaczają tak bardzo, że owa radość zostaje gdzieś daleko w tyle. Jak ją odnaleźć? Ten test pomoże w tym.

 • Jak robi się opłatek komunijny? Obok dwóch składników od niedawna pojawił się trzeci. 'Sojowe hostie'

  Jak robi się opłatek komunijny? Obok dwóch składników od niedawna pojawił się trzeci. "Sojowe hostie"

  Jak robi się opłatek komunijny? Okazuje się, że receptura jest znana i stosowana od lat, jednak całkiem niedawno do tego zaszczytnego grana został oddany kolejny składnik. Wszystko po to, by komunię mogły również otrzymywać osoby, u których została stwierdzona celiakia. Katolicy, którzy są uczuleni na nawet najmniejszą ilość glutenu, mogą poprosić swojego proboszcza o zamówienie "sojowych hostii".

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.