Dzieci ewakuowane ze schroniska w górach. "Dojazd zatarasowany powalonymi drzewami"

Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR musieli ewakuować 14 uczniów szkoły podstawowej, którzy przebywali w schronisku na Przehybie w Beskidzie Sądeckim. Wszystkiemu winne pogarszające się warunki atmosferyczne.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Ewakuacja miała miejsce wczoraj, czyli 2 lutego. Przed południem ratownicy z Rejonowej Stacji Ratunkowej w Piwnicznej, otrzymali zadanie ewakuowania uczestników obozu sportowego, którzy przebywali w schronisku na Przehybie w Beskidzie Sądeckim. 

Uczennica ukryła ściągawkę w długopisie.Uczennica przygotowała ściągę. Nagrała, w czym przyniosła ją na sprawdzian

Ratownicy ewakuowali 14 dzieci

W efekcie obfitych opadów śniegu w nocy połamało się kilka drzew rosnących wzdłuż drogi prowadzącej z Gabonia na Przehybę. Gałęzie drzew uszkodziły linię energetyczną i telefoniczną. Organizatorzy obozu sportowego zdecydowali, że trzeba zabrać stamtąd ich podopiecznych. Na Facebooku, na profilu Grupy Krynickiej GOPR czytamy:

Po nocnych obfitych opadach mokrego śniegu, kilka drzew wzdłuż drogi prowadzącej z Gabonia na Przehybę połamało się uszkadzając linię energetyczna i telefoniczną. W związku z pogarszającymi się warunkami w górach (obfite opady śniegu, nieprzetarte szlaki, licznie połamane drzewa) organizatorzy podjęli decyzje o ewakuacji uczestników.

Ratownicy ewakuowali 14 dzieci.Ratownicy ewakuowali 14 dzieci. Facebook/Grupa Krynicka GOPR/screen

Ratownicy mieli trudne zadanie, bo dojazd do schroniska, w którym przebywały dzieci był zatarasowany przewróconymi drzewami.

Dojazd do schroniska zatarasowany był powalonymi drzewami. Ratownicy GK GOPR razem z pracownikami firmy Tauron (naprawiającymi linię energetyczną) przy pomocy pił spalinowych usunęli drzewa

- czytamy na Facebooku.

Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?

Dzieci wróciły do domów

Ewakuacja przebiegła sprawnie i młodzi sportowcy bezpiecznie dotarli do domów:

Wszystkie dzieci całe i zdrowe zostały zwiezione do Gabonie skąd odebrali je rodzice

- pochwalili się w mediach społecznościowych ratownicy i opublikowali kilka zdjęć z wydarzenia.

Praca jednego z uczniów zaniepokoiła nauczycielkę.Dzieci miały narysować rodzinę. Nauczycielka wezwała rodziców, gdy zobaczyła jedną pracę

Więcej o: