Do namiotu, w którym było dziecko wpełzł wąż. Matka wezwała strażaków

Kobieta zorganizowała dzieciom zabawę w namiocie. Rozstawiony obiekt spodobał się nie tylko jej pociechom, ale i przybyszowi z pobliskiego lasu. Przestraszona matka zadzwoniła po pomoc do straży pożarnej.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu, 19 maja w czwartek. Kilka minut przed godziną 14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło nietypowe i niepokojące zgłoszenie. 

Maja Hyży pokazała zdjęcia z komunii synów. Garnitury i prezenty robią wrażenieMaja Hyży pokazała zdjęcia z komunii synów. Garnitury i prezenty robią wrażenie

Do namiotu wpełzł wąż

Zadzwoniła przestraszona kobieta, która wraz z dziećmi urządziła sobie biwak. Do rozstawionego namiotu, w którym przebywało jedno z jej dzieci wpełzł wąż. Matka szybko zabrała dziecko z namiotu, ale zwierzę pozostało w środku. Powiadomiona straż z Wągrowca niezwłocznie udała się na miejsce zgłoszenia. Tam rzeczywiście znaleźli w namiocie dorodnego zaskrońca. Strażacy schwytali zwierzę i wywieźli je do pobliskiego lasu. 

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Zaskroniec nie jest niebezpieczny

Zaskroniec to gatunek niejadowitego węża z rodziny połozowatych, występuje niemal w całej Europie. Samica osiąga długość do półtora metra, samiec do jednego metra. Zaatakowany często udaje martwego, wypuszcza przy tym ciecz o nieprzyjemnym zapachu, która dodatkowo ma zniechęcić drapieżnika. Gad ten może też wydawać głośny syk w celu odstraszenia napastników.

Śpiewała na ulicy. Nagle podeszła do niej mała dziewczynka i zdobyła się na wyjątkowy gestŚpiewała na ulicy. Nagle podeszło do niej dziecko i zdobyło się na wyjątkowy gest

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: