Pokazała, jak wygląda cesarskie cięcie. Wystarczyło kilka koszul. "Traumatyczne i bolesne doświadczenie"

Postanowiła pokazać, jak wygląda cesarskie cięcie. Sięgnęła po kilka koszul, by zademonstrować, jak wygląda zabieg. "15 miesięcy później wciąż w trakcie rekonwalescencji. Traumatyczne, bolesne doświadczenie i wciąż jestem opuchnięta" - wyznała internautka.

Na profilu na Instagramie mothers_haven_ młoda mama, która równocześnie jest pielęgniarką i edukatorką porusza różne kwestie dotyczące macierzyństwa i opieki nad dziećmi. Na jednym z nagrań postanowiła zademonstrować, jak naprawdę wygląda cesarskie cięcie. Założyła w tym celu siedem warstw kurtek i koszul.

Pokazała, jak wygląda cesarskie cięcie

Więcej artykułów o tematyce szkolnej znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Porody w workach owodniowych zdarzają się niezwykle rzadko.W czepku urodzone, dosłownie. Te zdjęcia są niezwykłe, trudno o nich zapomnieć

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Większość cesarskich cięć wykonuje się poprzez otwarcie jamy brzusznej około cztery centymetry nad spojeniem łonowym. Aby dostać się do macicy, lekarz musi naruszyć kilka warstw tkanek. Każdą z nich imitowała kurtka lub koszula, którą założyła pielęgniarka. W ten sposób zobrazowała obserwatorkom, ile warstw należy przeciąć i dostać się do domu.

Siedem warstw to dużo warstw! Jeśli miałyście cesarskie cięcie, to jak długo wracałyście do zdrowia?

- zapytano internautów.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy od mam, które podzieliły się swoimi doświadczeniami. Niektóre wspominają dochodzenia do zdrowia po zabiegu zupełnie inaczej.

Najgorszy okres do regeneracji, jaki może być i jeszcze oczekuje się od ciebie natychmiastowej opieki nad niemowlęciem
Mój powrót do zdrowia przebiegł bardzo dobrze, a blizna nie jest nawet zauważalna. Boję się znowu zajść w ciążę, bo nie sądzę, żebym po raz drugi miała tyle szczęścia
Na szczęście dwa razy obyło się bez nieprzyjemnych przygód z pomocą leków przeciwbólowych
Tak się złożyło, że miałam wczoraj cesarskie cięcie. Cieszę się, że mój narzeczony mógł tam być. Drażni mnie, że czuje presję, aby się poruszać. Nie czuje się na to gotować.
Najgorszą częścią zdrowienia było niemożność po prostu poruszania się. Jestem bardzo aktywna, a konieczność ciągłego leżenia i wypoczywania była dla mnie bardzo trudna.
Pierwsze wypróżnienie było niesamowitym bólem.
15 miesięcy później wciąż w trakcie rekonwalescencji. Traumatyczne, bolesne doświadczenie i wciąż jestem opuchnięta

- pisały.

Nagranie można obejrzeć pod tym linkiem.

Ile dać na komunię 2022? Ile najczęściej wręczają rodzice chrzestni? Zdjęcie ilustracyjneIle dać na komunię 2022? Ile najczęściej wręczają rodzice chrzestni?

.

Więcej o: