Czy religia wlicza się do średniej ocen? Od innych przedmiotów odróżnia ją jedno

"Czy religia wlicza się do średniej ocen? " - pytają uczniowie, którzy starają się o czerwony pasek. Dodatkowa piątka lub szóstka mogłaby ułatwić walkę o świadectwo z wyróżnieniem.

Zakończenie roku szkolnego wypada w piątek 24 czerwca. Po tym terminie rozpoczną się wakacje, które potrwają aż do 1 września. Dla wielu uczniów jest to więc ostatnia chwila na poprawę ocen. Niektórym zależy na zdobyciu świadectwa z czerwony paskiem. Aby zasłużyć na to wyróżnienie, trzeba jednak spełnić określone kryteria.

Czy religia wlicza się do średniej ocen?

Więcej artykułów o tematyce szkolnej znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Pierwszym warunkiem, jest średnia ocen wynosząca minimum 4,74, zaś drugim bardzo dobra lub wzorowa ocena z zachowania. Aby obliczyć średnią, należy dodać do siebie wszystkie stopnie z poszczególnych przedmiotów, a następnie podzielić otrzymany wynik przez liczbę przedmiotów.

Niektórzy zastanawiają się, czy religia również wlicza się do średniej. Wiedzą, że dodatkowa piątka lub szóstka ułatwiłaby im starania o świadectwo z czerwonym paskiem. Okazuje się, że tak, chociaż jedna kwestia odróżnia etykę i religię od pozostałych przedmiotów. Z ich powodu nie można nie otrzymać promocji do ostatniej klasy. 

Fakt, że religia wlicza się do średniej ocen, jak i sama obecność tego przedmiotu w szkołach, budzi jednak zastrzeżenia wielu osób. Świadczą o tym komentarze opublikowane pod artykułami na stronie facebookowej eDziecko.pl. Wielu internautów uważa, że przedmiot ten dyskryminuje uczniów innych wyznań oraz osoby niewierzące, które często z powodu katechezy mają dodatkowe okienka pomiędzy lekcjami.

Ten przedmiot nie powinien nazywać się religia, tylko katolicyzm
A co jeśli uczeń jest innego wyznania? Wtedy przedmiot religia jest narzuceniem innej wiary, wręcz usilną indoktrynacją. Taki uczeń ma do wyboru etykę lub siedzenie w bibliotece ponieważ, nie każda szkoła ma nauczyciela etyki
Niech sobie będzie taki przedmiot, ale w kościele bo tam jest jego miejsce
Która religia? Jedynie słuszna? Jeśli już uczyć dzieci to religioznawstwa, a nie modlitw i życiorysów, świętych jednego wyznania.
Zacznijmy od tego, że religii nie powinno być w szkole. A jeżeli już to jako zajęcia dodatkowe, po wszystkich lekcjach obowiązkowych.
Nie powinna w szkole nie powinno być takie przedmiotu, tylko na plebanii albo w kościele

- piszą nasi czytelnicy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.