Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2022? Minął semestr na starych zasadach. Od września do szkół wchodzą nowe przedmioty

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2022? Pytają zniecierpliwieni uczniowie, dla których ten czas był wyjątkowo trudny. Wszyscy z utęsknieniem czekają na wakacje, a te rozpoczną się już niedługo. Otóż oficjalne zakończenie roku szkolnego odbędzie się już 24 czerwca 2022 roku. Upragnione wakacje rozpoczną się chwilę później. Jednak po dwumiesięcznej przerwie letniej zmieni się wiele. Od września do szkół wchodzą nowe przedmioty.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2022? Końca szkoły wyglądają zarówno uczniowie i ich rodzie, a także nauczyciele. Dwumiesięczny okres wakacji, tzw. przerwy letniej od zajęć szkolnych, rozpocznie się już niedługo. Do końca nauki pozostało już tylko 16 dni, a to oznacza że za nieco ponad dwa tygodnie zakończy się ostatni semestr na starych zasadach. Zarówno na uczniów, jaki i nauczycieli czeka sporo zmian, które zostaną wprowadzone z dniem 1 września.

Zobacz wideo Czy polskie szkoły powinny uczyć obsługi broni? Pytamy posłankę Dziemianowicz-Bąk

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego?

Oficjalne zakończenie roku szkolnego będzie miało miejsce dokładnie 24 czerwca 2022 roku, co oznacza, że już za niedługo rozpoczną się wymarzone wakacje, na które czekają wszyscy uczniowie. Ferie letnie zaplanowano od 25 czerwca do 31 sierpnia 2022 roku, co daje aż 66 dni wolnego od zajęć szkolnych. Ten czas wszyscy uczniowie powinni przeznaczyć na naładowanie baterii, ponieważ od 1 września czeka ich sporo zmian, które zostaną wprowadzone. Przede wszystkim będzie więcej nauki.

Zmiany w szkole - od 1 września pojawią się nowe przedmioty

Z nowym rokiem szkolnym, który rozpocznie się 1 września 2022 roku - wejdą w życie zmiany zaplanowane przez resort edukacji.

Minister Czarnek zwrócił uwagę, że szkoła potrzebuje zmiany w nauczaniu przedsiębiorczości. Należy położyć nacisk na zastosowanie teorii w praktyce, a przede wszystkim dostosować edukację do rzeczywistych potrzeb na rynku pracy. Nowy przedmiot "biznes i zarządzanie" ma nauczyć uczniów podejmować odpowiedzialne decyzje finansowe.

Dodatkowo znany przez lata przedmiot "wiedza o społeczeństwie" ma zostać zastąpiony nowym przedmiotem, który będzie kłaść nacisk na naukę historii, ale tej z lat współczesnych. Wprowadzenie "historii i teraźniejszości", zdaniem ministra Czarnka, wydłuży to narrację historyczną o okres z lat 2004-2015 z jednoczesną eliminacją wybranych zagadnień z niektórych wcześniejszych epok.

Ostatnią zmianą, która czeka uczniów będzie nauka o obronności. Z dniem 1 września do szkół zostanie przywrócone przysposobienie obronne, które oprócz nauki udzielania pierwszej pomocy, bandażowania i opatrywania ran, będzie uczyć uczniów jak strzelać i posługiwać się bronią.

Myślę, że gdybyśmy to zakomunikowali jeszcze kilka lat temu, to bylibyśmy poddani jakiejś mocnej krytyce ze strony opozycji. Dziś myślę, że wszyscy się zgadzają z tym, że przysposobienie obronne, najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, które znamy z przeszłości, muszą wrócić. I wrócą od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa

- mówił cytowany Przemysław Czarnek przez portal prawo.pl.

Więcej o: