Dni wolne od szkoły 2021/22 przydadzą się uczniom. "Odrabianie lekcji z nauką twa do 21.30"

Dni wolne od szkoły 2021/22 są terminami szczególnie ważnymi dla uczniów, chcących odpocząć od zajęć. Wiele osób twierdzi, że od września dzieci i młodzież borykają się wręcz z nadmiarem nauki. "Niestety nie istnieje coś takiego, jak czas wolny" - przekonują rodzice.

Minął ponad miesiąc, od kiedy dzieci i młodzież wrócili do szkół. Chociaż początkowo uczniowie cieszyli się wizją nauki w trybie tradycyjnym, wiele osób szybko zaczęło sygnalizować kolejny problem. Chodzi o nadmiar nauki i brak czasu na odpoczynek oraz realizację własnych pasji.

Dni wolne od szkoły 2021/22

Pod artykułami opublikowanymi na grupie na Facebooku edziecko.pl pojawia się wiele komentarzy od zaniepokojonych rodziców. Przyznają, że ich pociechy po powrocie do domu jedzą obiad, odrabiają lekcje i przygotowują się do następnych zajęć, klasówek oraz kartkówek. U wiele z nich ten proces trwa do późnych godzin wieczornych.

To już jest tragiczne. Sprawdziany, kartkówki, 8-9 lekcji dziennie. Wykończą dzieci. One nie mają czasu być dziećmi. Ciągle tylko nauka.
Kartkówki i sprawdziany były zawsze, ale teraz to jakiś wyścig... nie wiem, jak to nazwać. Córka jest w siódmej klasie. Codziennie ma kartkówkę, jak nie dwie, sprawdziany, kupę zadań. Jest tak przemęczona, że aż mi jej momentami szkoda. Przychodząc do domu przed 16 nie ma za wiele czasu, aby odpocząć, spotkać się z rówieśnikami, a już nie mówię o kółkach zainteresowań
Moja córka w tym roku tylko na przemian odrabia zadania domowe i uczy się na kartkówki, niekiedy po 2-3 dziennie. Nie ma czasu wyjść na świeże powietrze, co chwilę jest chora. Nigdy tak nie było. A to dopiero początek października. Strasznie mi jej żal, aż przykro patrzeć. Czasem myślę, że jednak zdalne nauczanie mniej ją męczyło. Ma po 7,8 lekcji codziennie i dźwiga ten ciężki plecak. Tragedia
Siódma klasa. Trzy prace klasowe i kilka kartkówek w jednym tyg., lektura, prace domowe. Plecaki przeładowane. Uczą się takich nonsensów, że na pewno im się to w życiu przyda. Odrabianie lekcji z nauką do min.21.30, ostatnio do ok. 23 po zaledwie jednym dniu nieobecności (strach pomyśleć, co będzie po tygodniu). Zero czasu na cokolwiek dodatkowego, przemęczenie, gonitwa, stres. I po co?
Niestety nie istnieje coś takiego, jak czas wolny, ponieważ dzieci po ośmiu godzinach w szkole muszą robić zadania i się uczyć, jak roboty. Ten program jest przeładowany

- komentowali internauci.

Nie wszyscy wierzą, że to ich wnuczka30-latkowie zostali dziadkami. " Większość ludzi nam nie wierzy, myślą, że jesteśmy jej rodzicami"

Zobacz wideo Dominika Tajner ze łzami w oczach wyznała, że przeszła operację piersi. "Zmiana okazała się nowotworowa" Wybierz serwis

Ze względu na zaistniałą sytuację, wiele osób już z utęsknieniem wyczekuje dni wolnych. Wiadomo, ze uczniowie odpoczną od nauki w poniedziałek 1 listopada, kiedy obchodzimy Wszystkich Świętych. Kolejne wolne, czyli Dzień Niepodległości wypada w czwartek 11 listopada. Poniżej opublikowaliśmy dokładny kalendarz dni wolnych od zajęć.

Kalendarz dni wolnych od szkoły 2021/22

 • 1.11 (poniedziałek) - Wszystkich Świętych
 • 11.11 (czwartek) – Dzień Niepodległości
 • 23 - 31.12 - Przerwa świąteczna
 • 6.01 (czwartek) - Święto Trzech Króli
 • 17-30.01 - Ferie zimowe: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie,
 • 24-6.02 - Ferie zimowe: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie,
 • 31.01-13.02 - Ferie zimowe: Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie
 • 14 - 27.02 - Ferie zimowe: Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie
 • 14 - 18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc)
 • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów
 • 1 - 3.05 - Majówka
 • 4.05 - Matura z języka polskiego,
 • 5.05 - Matura z matematyki,
 • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
 • 16.06 - Boże Ciało
 • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego

Ferie. Zdjęcie ilustracyjneKiedy są ferie zimowe 2022? Czarnek: Korzystne dla dzieci, rodziców i turystyki

Więcej o: