Wakacje dobiegają końca i po dwóch miesiącach letniego odpoczynku uczniowie wrócą do szkolnych murów już w środę 1 września. Temu wydarzeniu towarzyszy wiele emocji, w tym również obaw. Rodzice, dzieci i nauczyciele spekulują, czy sytuacja z zeszłego roku może się powtórzyć. Przypominamy, że chociaż wówczas rozpoczęto naukę w trybie stacjonarnym, z powodu zagrożenia epidemicznego podjęto decyzję o wprowadzeniu edukacji zdalnej.
Przemysław Czarnek w rozmowie z "Kurierem Lubelskim" zapowiedział, że od września uczniowie mają się uczyć w trybie stacjonarnym.
Jesteśmy w stałym kontakcie z ministrem Niedzielskim. Na regularnych spotkaniach rozmawiamy na temat możliwych scenariuszy i dzisiaj nie bierzemy pod uwagę żadnego innego, poza powrotem do szkół 1 września w trybie pełnym stacjonarnym
- przekonywał minister edukacji i nauki.
Z oficjalnego kalendarza szkolnego na rok 2021/2022 wynika, że w odróżnieniu od ubiegłego roku ferie zimowe nie będą przebiegać już w jednym terminie dla wszystkich województw, lecz w czterech tak, jak miało to miejsce przed pandemią. Ponadto uczniowie będą mieli trzy okazje to odpoczynku od nauki na jesieni. Pierwszą jest czwartek 14 października, kiedy obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wówczas zamiast tradycyjnych zajęć w wielu placówkach organizowane są różnego rodzaju apele i uroczystości. Dniem ustawowo wolnym od pracy i nauki szkolnej jest natomiast Wszystkich Świętych, które obchodzimy w poniedziałek 1 listopada. Kolejnym wolnym jest Dzień Niepodległości świętowany w czwartek 11 listopada.