Rozpoczęcie roku szkolnego 2022. Premier Morawiecki zdradza, jak teraz będzie wyglądała szkoła

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022 już za kilka dni. Uczniowie i ich rodzice kompletują wyprawki, nauczyciele przygotowują się do rozpoczęcia zajęć, a dyrektorzy do zapewnienia wszystkim maksymalnego bezpieczeństwa.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022 już za kilka dni. Dzieci spotkają się w szkolnych murach 1 września, w środę. Panująca epidemia koronawirusa i zapowiedź czwartej fali nie pokrzyżowały planów uroczystego rozpoczęcia kolejnego roku edukacji. Rodzice jednak martwią się tym, co nastąpi w ciągu kilku najbliższych tygodni, obawiają się powrotu na nauki zdalnej. Rządzący robią jednak wszystko, aby zapewnić bezpieczne funkcjonowanie szkół w trybie stacjonarnym.

Szkoła ma wyglądać normalnie, tak jak półtora roku temu, do tego będziemy dążyli [...] To jest potrzebne, żeby wszyscy w szkołach i w systemie edukacji mogli zakosztować powrotu do normalności

- zapowiedział Mateusz Morawiecki na konferencji w Komorowie. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022 z racji panującej epidemii koronawirusa, a także późniejsze funkcjonowanie szkół poprzedziły gruntowne przygotowania:

Te przygotowania zostały przeprowadzone w sposób bardzo dobry, należyty. Do 32 tys. miejsc, z różnych ośrodków Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w całym kraju, wyjadą transporty środków dezynfekcyjnych, masek, maseczek, różnego rodzaju środków ochrony fizycznej

- powiedział na środowej konferencji Morawiecki. Informacja ta pojawiła się także na Twitterze kancelarii premiera.

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał także, że najlepszą linią obrony przed wzrostem zachorowań na COVID-19 związany z rozpoczęciem nauki w szkołach są maseczki, zachowanie dystansu i częsta dezynfekcja dłoni.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022 w praktyce

To, jak będzie wyglądało rozpoczęcie roku szkolnego 2022 w dużej mierze zależy od dyrekcji placówek. Część uroczystą niektóre szkoły zaplanowały na zewnątrz, jeśli pogoda na to nie pozwoli, po prostu nie odbędzie się, a uczniowie spotkają się w klasach ze swoimi nauczycielami i tam dowiedzą się, jak będą wyglądały pierwsze dni w szkole. 

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022Kalendarz roku szkolnego 2021/2022. Na jesieni istotne są trzy terminy

Więcej o: