Jak napisać dziecku zwolnienie z WF z powodu okresu? Aby było ważne, musi zawierać tych pięć punktów

Jak napisać dziecku prawomocne zwolnienie z lekcji wychowania fizycznego z powodu miesiączki? Całkiem prosto, ale trzeba pamiętać, aby umieścić w dokumencie tych pięć punktów. Jakie to elementy? Wyjaśniamy zawiłości.
Zobacz wideo v

Rozpoczął się rok szkolny i uczniowie wrócili do nauki. Jednym z przedmiotów, na który obowiązkowo muszą uczęszczać, jest WF (wychowanie fizyczne), ale z ważnych powodów mogą być zwolnieni z ćwiczenia na tych zajęciach. Należą do nich między innymi choroby, rekonwalescencja czy miesiączka. W tym ostatnim przypadku wystarczy jednorazowe zwolnienie napisane przez rodziców, aby dziecko nie musiało iść na WF. A jak je napisać, aby było prawomocne? Podpowiadamy.

Zwolnienie z WF z powodu okresu. Musi zawierać te pięć punktów

Jednorazowe zwolnienie z uczestnictwa w lekcji WF z powodu menstruacji mogą napisać dziecku rodzice i mogą to zrobić zarówno odręcznie, jak i wydrukować. A co musi się znaleźć w takim zwolnieniu, aby było prawomocne? Te pięć elementów jest niezbędne:

  • data napisania,
  • imię i nazwisko zwalnianego z WF dziecka,
  • informacja o tym, jak długo ma trwać zwolnienie,
  • powód zwolnienia (w tym przypadku miesiączka),
  • podpis rodzica.

Jednak w przypadku poważniejszych kłopotów ze zdrowiem takie zwolnienie nie wystarczy i konieczna jest wizyta u lekarza. 

Długoterminowe zwolnienie z WF. Kto i w jakim przypadku je wystawia?

Choć z powodu miesiączki czy jednorazowego złego samopoczucia zwolnienie z WF mogą napisać dziecku rodzice, to w przypadku takich problemów jak urazy, długoterminowe schorzenia czy choćby lęki i depresja, zwolnienie może wystawić tylko lekarz - specjalista. Wówczas uczeń może otrzymać zwolnienie z uczestnictwa w lekcjach WF na cały semestr bądź rok. Nie otrzymuje też żadnych ocen, a na świadectwie widnieje zapis "zwolniony", przy tym przedmiocie. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA