Zwolnienie z wf z powodu niedyspozycji. Uczniów, którzy nie chcą ćwiczyć, czekają spore zmiany

Zwolnienie z wf z powodu niedyspozycji sprawia, że uczeń nie musi uczestniczyć w lekcjach i nie czekają go za to żadne konsekwencje. Jeśli nie planujemy zwalniać dziecka na pół roku lub cały rok, możemy odpowiedni dokument dostarczyć sami. W innym przypadku potrzebujemy zwolnienia od lekarza.

Niektóre osoby twierdzą, że wychowanie fizyczne to jeden z najważniejszych przedmiotów, bo to jedyna okazja, podczas której dziecko jest aktywne fizycznie. Przeciwnicy punktują wszystkie wady WF-u, na przykład to, że zniechęca do ruchu, uczy niezdrowej rywalizacji i przyczynia się do obniżenia samooceny, a nawet jest prostą drogą do otyłości. Jeśli nasze dziecko uczestniczy w tym przedmiocie, czasem trzeba mu napisać zwolnienie z wf z powodu niedyspozycji. Można to zrobić z różnych przyczyn, na przykład z powodu choroby. 

Zobacz wideo Najtrudniejsze rzeczy w szkole według Julii Szponer [Lista Plotka]

 Więcej ciekawych artykułów o szkole i związanej z nią tematyką znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zwolnienie z wf z powodu niedyspozycji. Powodów może być mnóstwo

 Jednorazowe zwolnienie możemy napisać sami. Zazwyczaj robimy to w przypadku:

  • miesiączki,
  • rekonwalescencji,
  • złego samopoczucia.

O wypisanie dokumentu z powodu krótkotrwałej choroby warto poprosić lekarza pierwszego kontaktu. Czasem zdarza się tak, że dziecko przez cały rok lub semestr nie może ćwiczyć. Na przykład z powodu lęków i depresji lub długotrwałej niedyspozycji zdrowotnej (urazy, długotrwałe schorzenia). Wtedy zwolnienie musi wypisać lekarz. Warto pamiętać, że od początku roku szkolnego 2022/2023 może to zrobić tylko specjalista. W tym przypadku uczeń nie otrzyma oceny, a na świadectwie widniało będzie "zwolniony".

Zwolnienie z wf z powodu niedyspozycji. Jak je napisać?

Rodzice mogą napisać jednorazowe zwolnienie na komputerze lub ręcznie na kartce papieru. Ważne, by było czytelne i zawierało poniższe elementy:

  • datę,
  • imię i nazwisko dziecka,
  • informacja o tym, jak długo ma trwać zwolnienie,
  • powód,
  • podpis rodzica.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.