Jak nauczyć dziecko prawidłowo trzymać długopis? Nauczycielka wyjawiła swój sposób. "Zawsze działa"

Jak nauczyć malucha prawidłowego trzymania długopisu czy ołówka? Pomysłów jest wiele, ale ta nauczycielka zdradziła sposób, który nigdy nie zawodzi. Na czym polega jej trik? Zobaczcie sami - będziecie zaskoczeni jego prostotą.
Zobacz wideo Syn Sławomira i Kajry we wrześniu idzie do szkoły. "Pięknie czyta, żona go sporo nauczyła"

Zaczął się wrzesień i dzieci wróciły do szkół. Jednak ten okres jest problematyczny szczególnie dla najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczęli się uczyć pisania i czytania. Kłopotliwe jest zwłaszcza prawidłowe trzymanie długopisu czy ołówka. Jak w prosty i bezstresowy sposób nauczyć malucha robić to poprawnie? Jak się okazuje, jest prosty sposób, który zademonstrowała nauczycielka Clarissa Crandall w mediach społecznościowych, gdzie szybko zdobył serca internautów. 

Jak nauczyć dziecko prawidłowo trzymać długopis? Jest na to naprawdę prosty sposób 

Clarissa Crandall aktywnie prowadzi konto na TikToku, gdzie dzieli się z rodzicami, jak i innymi nauczycielami różnymi pomysłami. Jednym z nich jest sposób na nauczenie najmłodszych, jak poprawnie trzymać długopis czy ołówek. Jak tłumaczy Clarissa, trik jest prosty - kupuje naklejki (w jej przypadku są to gwiazdki) i nakleja je na długopisach małych uczniów we właściwym miejscu i każde im złapać tam pisaki trzema palcami. Gdy któreś z dzieci wciąż źle trzyma długopis, po prostu chwyta go za koniec i obraca maluchowi w rączce na właściwą pozycję. Ten sposób bardzo spodobał się internautom, którzy zadeklarowali, że również z niego skorzystają. 

Pokazała, jak łatwo nauczyć malucha trzymać długopis. Internautom bardzo się sposobał trik

Sztuczka Clarissy bardzo się spodobało internautom - do tej pory jej nagranie zebrało już ponad 25 tysięcy polubień i ponad 100 komentarzy, w których deklarują, że wykorzystają jej trik. "Powinni tego uczyć na studiach pedagogicznych", "Jako terapeuta zajęciowy mówię zdecydowane TAK", "To jest niesamowite", "Bardzo ci dziękuję! Mój syn ma problem z właściwym chwytaniem i trzymaniem ołówka podczas pisania", "Wspaniały pomysł! Dziękuję za podzielenie się nim z nami" - pisali użytkownicy platformy pod filmikiem młodej nauczycielki. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: