Ewa Błaszczyk o przełomie w leczeniu córki. "To by była wielka sprawa"

Ewa Błaszczyk walczy o zdrowie córki Aleksandry, która 23 lata temu zapadła w śpiączkę. Jakiś czas temu lekarze wszczepili dziewczynie stymulator mózgu, który dopiero po jakimś czasie dał pewne efekty. - Coś się poprawia - wyjaśniła troskliwa matka.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Ewa Błaszczyk w krótkim czasie przeżyła bardzo traumatyczne chwile. W 2000 roku odszedł jej ukochany mąż Jacek Janczarski, który zasłabł podczas przyjęcia u znajomych i trafił do szpitala. Kilka miesięcy później jedna z jej córek straciła przytomność i zapadła w śpiączkę w wyniku zakrztuszenia się tabletką. Błaszczyk przewartościowała całe swoje życie i rozpoczęła działalność charytatywną, by pomagać dzieciom takim jak jej pociecha. W 2002 roku wraz z księdzem Wojciechem Drozdowiczem założyła fundację "Akogo?", która pomaga dzieciom wymagającym rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych. Niestety, córka Błaszczyk wciąż się nie wybudziła. Jej matka nie poddaje się i wciąż o nią walczy.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Ewą Błaszczyk, który znajduje się tutaj

Zobacz wideo Ewa Błaszczyk: Nie zakładajmy na wstępie, czy będzie sukces czy klapa, tylko zróbmy robotę [NEXT TIME]

Ewa Błaszczyk ujawnia wyniki rezonansu córki. "Widać, że odzywają się płaty czołowe"

Ewa Błaszczyk nie traci nadziei i wciąż stara się walczyć o zdrowie ukochanego dziecka. Ostatnio w rozmowie z Newserią Lifestyle zdradziła, jak aktualnie czuje się córka Aleksandra. Podczas wywiadu opowiedziała o tym, że kilka lat temu wszczepiono dziewczynie stymulator mózgu. Choć początkowo jej stan się nie poprawił, to teraz nastąpiła znaczna zmiana

Tutaj jest jednak bardzo duża odległość czasowa od urazu, mimo to w czynnościowym rezonansie magnetycznym widać, że na przykład odzywają się płaty czołowe, a więc coś się poprawia, nie psuje

- wyjaśniła Błaszczyk, dodając, że wciąż liczy na rozwój medycyny i nowe metody leczenia, które pozwolą jej córce odzyskać sprawność:

Gdyby się okazało, że coś możemy odbudować w tych neuronach, to by była wielka sprawa. Dzieje się w tej nauce, więc może coś się pojawi.

Ewa Błaszczyk w OlsztynieEwa Błaszczyk w Olsztynie PRZEMYSŁAW SKRZYDŁO

Więcej o: