Prezenty dla nauczycieli na koniec roku. Kreatywność nie zna granic. "Patelnia, portfel i Netflix"

Co ciekawego można podarować nauczycielowi na koniec roku szkolnego w ramach podziękowania za pracę? Jak się okazuje, kreatywność uczniów (i ich rodziców) jest bezgraniczna - "patelnia, portfel i subskrypcja Netflixa" to tylko niektóre z nietuzinkowych pomysłów na upominki dla pedagogów.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy moment zarówno dla uczniów, którzy otrzymają świadectwa i nagrody za swoje osiągnięcia, jak i dla nauczycieli. Tradycją jest wręczanie pedagogom upominków, najczęściej kwiatów i czekoladek, jednak ostatnio te proste rozwiązania zaczęły przechodzić do lamusa. Obecnie uczniowie (i ich rodzice) prześcigają się w pomysłach na jak najciekawszy prezent dla nauczyciela, co niekiedy prowadzi do dość dziwnych rozwiązań. 

Kreatywne prezenty dla nauczycieli. Co dziwnego można podarować? 

W mediach społecznościowych można znaleźć wiele historii z nietuzinkowymi prezentami dla nauczycieli. Użytkowniczka Twittera o nicku @saintmind opowiedziała w poście o tym, jak jej klasa podarowała nauczycielce na koniec roku… portfel. Dziwne? Jeszcze nie tak bardzo jak opowieść innej internautki o nicku USUWAM (@jnfgojfnhsjtmok), której mama jest nauczycielką i dostała od ucznia w prezencie… patelnię. Na szczęście niektórzy mają sensowniejsze pomysły - klasa użytkowniczki kate (@leeluvhan) na koniec nauki w liceum podarowała ulubionej anglistce kwiaty, butelkę wina i subskrypcję Netflixa, bo uwielbiała seriale. W takim wypadku to zdecydowanie trafny prezent. 

Kreatywne prezenty dla nauczycieli. Jakie pomysły miewają uczniowie?

Pomysłów na nietuzinkowe prezenty dla pedagogów jest o wiele więcej. Jakiś czas temu pisaliśmy o ojcu, który dał nauczycielce córki komplet bielizny, którą sprzedawał. Kobiecie nie spodobał się taki upominek, internauci również byli tym zażenowani. Innymi kiepskimi pomysłami na prezenty dla pedagogów były m.in. cytryny, zużyta świeca, pęczek pietruszki czy kupon na zakupy w supermarkecie. Innym rodzajem niezręcznych upominków są bardzo drogie rzeczy - kosztowna biżuteria, wycieczka czy droga zastawa stołowa nie tylko wymagają dużych funduszy, ale i mogą być niezwykle krępujące. Dlatego wybierając prezent dla nauczyciela, należy kierować się rozsądkiem i wybrać elegancki drobiazg, np. pióro czy notes, zamiast szukać przesadnie drogich czy dziwnych rzeczy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.