Prezent na koniec roku szkolnego dla nauczyciela? Rodzice krytykują: Nie uczą za darmo

Prezent na koniec roku szkolnego dla nauczyciela często bywa kością niezgody między rodzicami. Niektórzy sądzą, że krępujące są kosztowne podarunki, inni uważają, że w związku z niskimi zarobkami pedagogów należy ich docenić droższym prezentem.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskim systemie oświaty na stronie Gazeta.pl

Prezent na koniec roku szkolnego często bywa powodem nieporozumień między rodzicami dzieci z danej klasy. Często pedagogom na koniec nauki w kolejnym roku szkolnym kupuje się prezent składkowy. Zdarzają się jednak rodzice, którzy nie są zwolennikami wręczania nauczycielom podarunków. 

Podziękować grzecznie i wystarczy. Za darmo nie uczą

- napisał jeden z naszych czytelników na profilu eDziecka na Facebooku pod udostępnionym tam artykułem na temat prezentów dla nauczycieli. 

Prezent na koniec roku szkolnego - nauczyciele nie chcę kwiatów i drogich prezentów

Prezent na koniec roku szkolnego zwyczajowo wręcza się pedagogom podczas uroczystości zakończenia nauki. Uczniowie często przynoszą swoim nauczycielom kwiaty, jednak ci coraz częściej mówią głośno o tym, że nie chcą ich dostawać:

To oczywiście bardzo miły gest, jednak po wszystkim jest problem co z nimi zrobić

- powiedziała redakcji eDziecka jedna z nauczycielek z Legionowa. Jednocześnie podkreślają, że nie oczekują prezentów, szczególnie te drogie wprawiają ich w zakłopotanie. 

Ja nie lubię od dzieci żadnych prezentów kupionych za pieniądze. Akceptuję i szczerze lubię, o czym mówię zawsze pod koniec roku szkolnego, prezenty wykonane przez uczniów - obrazki, bransoletki na sznurku, zdjęcia, kolaże

- dodała inna

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Prezent na koniec roku szkolnego - pomysły na niedrogie podarunki

Oto lista symbolicznych prezentów, jakie dzieci mogą własnoręcznie wykonać dla swoich nauczycieli lub zorganizować niedrogim kosztem i wręczyć na koniec roku szkolnego (zarówno indywidualnie, jak i od całej klasy):

  • kolaż ze zdjęciami uczniów w ozdobnej ramce;
  • kubek z nadrukowanym rysunkiem wykonanym przez dziecko;
  • ozdobna figurka z gliny lub masy plastycznej;
  • breloczek wykonany z folii termokurczliwej i ozdobiony rysunkiem dziecka;
  • bransoletka na sznurku z koralikami;
  • roślina w doniczce ozdobionej rysunkami dzieci.
Więcej o: