Kiedy koniec roku szkolnego 2023? Równo za 100 dni, ale nie dla wszystkich. Ta grupa odpocznie znacznie wcześniej

Kiedy koniec roku szkolnego 2023? Okazuje się, że kluczowe są tu dwa terminy. Za nieco ponad miesiąc szkołę pożegnają wszyscy maturzyści. Ostatni dzwonek usłyszą już 28 kwietnia, pozostali uczniowie na wakacje będą musieli poczekać nieco dłużej. Równo za 100 dni koniec szkoły.

Kiedy koniec roku szkolnego 2023? Niezmiennie ostatni dzień szkoły przypada na ostatni piątek po 20 czerwca. Zatem uczniowie swoje świadectwa odbiorą już 23 czerwca, a chwilę później rozpoczną wakacje, które potrwają do końca sierpnia. Jednak na dłuższe wolne mogą liczyć uczniowie klas maturalnych. Dla nich rok szkolny kończy się już niedługo. Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów zaplanowane jest na 23 kwietnia.

Zobacz wideo Julia von Stein z "Królowych życia" nadaje z gabinetu medycyny estetycznej. Co zrobiła z twarzą?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy koniec roku szkolnego 2023?

Kiedy koniec roku szkolnego 2023? Pytają zniecierpliwieni uczniowie, dla których czas spędzony w murach szkoły ciągnie się wyjątkowo długo. Wszyscy z utęsknieniem czekają na wakacje, a te rozpoczną się już za 100 dni. Oficjalne zakończenie roku szkolnego zaplanowane jest na 23 czerwca 2023 roku. Upragnione wakacje rozpoczną się chwilę później, kiedy wszyscy wrócą do domów ze swoimi świadectwami i nagrodami. Wakacje, czyli ferie letnie zaplanowano od 24 czerwca do 31 sierpnia 2023 roku, co daje aż 67 dni wolnego od zajęć szkolnych. Ten czas wszyscy uczniowie powinni przeznaczyć na naładowanie baterii, aby we wrześniu wrócić do szkoły z nowym zapałem i energią.

Jednak uczniowie będący obecnie w maturalnych klasach, szkołę pożegnają znacznie wcześniej.

Kiedy koniec roku szkolnego dla maturzystów?

Koniec roku szkolnego dla maturzystów będzie miał miejsce za nieco ponad miesiąc, a dokładnie 44 dni (32 dni bez weekendów). Oznacza to, że maturzystom pozostało niewiele czasu na powtórkę materiału, zaledwie sześć tygodni. Zakończenie roku szkolnego w klasach maturalnych zaplanowane zostało na 28 kwietnia 2023 r. Potem chwila przerwy, czyli majówka. Po kilkudniowym odpoczynku dla maturzystów rozpoczyna się gorący okres. Egzamin maturalny w części pisemnej w terminie głównym odbędzie się od 4 do 23 maja 2023 r. Natomiast egzamin maturalny w części ustnej przewidziany został na 10 – 23 maja 2023 r.

Więcej o: