Znana herbata dla dzieci wycofana z rynku. Konsument znalazł w środku "ciała obce"

Nie podano informacji, czym dokładnie były te "ciała obce", jednak Główny Inspektorat Sanitarny zakazał sprzedaży herbaty i wyjaśnia, jak mogło dojść do nieprawidłowości. "Spożycie produktu przez najmłodszych konsumentów może wiązać się z ryzykiem zdrowotnym" - czytamy w komunikacie.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Chociaż produkty spożywcze, w szczególności te przeznaczone dla dzieci, przechodzą szczegółowe kontrole, zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży, zdarzają się nieprawidłowości. Wtedy wkracza Główny Inspektorat Sanitarny, który sprawdza, co się stało. Tym razem pod lupę trafiła owocowa herbata dla dzieci marki Humana.

GIS wydał komunikat

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego czytamy: "W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze skargą konsumenta potwierdzono obecność ciał obcych w produkcie. Produkt jest przeznaczony do spożycia przez niemowlęta i dzieci powyżej 8. miesiąca życia. Spożycie produktu przez najmłodszych konsumentów może wiązać się z ryzykiem zdrowotnym." W związku z zaistniałą sytuacją Firma Humana przekazała do wszystkich sieci handlowych, które zakupiły produkt z tej partii informację o konieczności natychmiastowego wstrzymania sprzedaży oraz zabezpieczenia herbaty w magazynach i sklepach. Sporządzono także szczegółowe zestawienie rozchodu produktów. Rozpoczęto też czynności wyjaśniające u producenta pod nadzorem służb sanitarnych z Republiki Czeskiej i wzmocniono procedury kontroli w czasie produkcji.

Zobacz wideo Dziecko dziedziczy długi i co dalej? Adwokat: Jest prawnie chronione

Rodzicu, sprawdź, czy nie masz jej w domu!

Sytuacja ta nie oznacza, że należy wyrzucić wszystkie herbaty marki Humana, jakie mamy w domu. Chodzi o: Humana Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców po 8 miesiącu, opakowanie 200 g, numer partii: 73033 C56, data minimalnej trwałości: 29.11.2023 (Wyprodukowano dla Humana Poland Sp. z o.o., Plac Konesera 6 lok. B.3, 03-736 Warszawa przez firmę ARTIFEX INSTANT S.R.O. z Republiki Czeskiej).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.