Ksiądz nagrał ministrantów po późnym powrocie z kolędy. Zwrócił uwagę na ich miny

Czy kolęda może być męcząca dla ministrantów? Z pewnością. Zwłaszcza dla tych najmłodszych. Jednak, jak przekonuje ksiądz Adrian Chojnicki, są też wśród pomocników duchownego także tacy, którzy nie tracą essy.

Znany na TikToku jako Padre Adriano, czyli ksiądz Adrian Chojnicki, jest jednym z najpopularniejszych duchownych w polskim internecie. Uwielbiany jest nie tylko przez swoich followersów, lecz przede wszystkim przez swoich uczniów. Wikary z parafii w Rybniku-Chwałowicach jest bowiem katechetą w IV LO im. Mikołaja Kopernika. Ze swoimi podopiecznymi często występuje TikToku, przełamując stereotyp konserwatywnego katechety. Tym razem jednak na kanale duchownego znaleźli się zaprzyjaźnieni ministranci, którzy właśnie wrócili z kolędy. 

Po więcej wiadomości z kraju i ze świata zajrzyj na Gazeta.pl >>>

W wielu parafiach zdarza się, że księdzu podczas kolędy towarzyszą ministranci. Choć wydawać by się mogło, że wielogodzinne odwiedzanie domów może być wyczerpujące dla małych pomocników, to chłopcom nagranym przez Padre Adriano humory dopisują. Albo, jak to ma ponoć mówić młodzież, ministranci mają essę i to nawet mimo późnej godziny. 

Kiedy ministranci wracają z kolędy po 21 i nie tracą essy - podpisał film ksiądz Adrian Chojnicki. 

Na twarzach chłopców faktycznie próżno szukać śladów znużenia. Humory im dopisują, podobnie zresztą, jak i duchownemu, który robi na filmiku, być może zagadkową dla niektórych, minę tzw. sigma face.  

Czym jest sigma face?

Sigma face to popularny ostatnio na TikToku trend. Jego początków możemy szukać w slangowej klasyfikacji męskich typów. Obok znanych wszystkim samców alfa i beta pojawił się też stosunkowo niedawno samiec sigma. Jest to mężczyzna równie pewny siebie, co samiec alfa, ale nie musi na siłę tego udowadniać. Jest raczej zamknięty w sobie, ale przy tym silny i odnoszący sukcesy. Za idealny archetyp samcy sigma uważa się filmowego Johna Wicka. 

Ci, którzy natomiast chcą oddać ducha samca sigma, często robią tzw. sigma face, czyli ikoniczną już minę, którą zaprezentował Patrick Bateman w jednej z kultowych scen filmu "American Psycho". 

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA