Dziecko Indygo wyróżnia się spośród rówieśników. Jakie wyjątkowe cechy posiada?

Dziecko Indygo wyróżnia się spośród rówieśników. Nie chodzi tu tylko o wyjątkowe cechy charakteru, jak spostrzegawczość, czy umiejętność odczytywania emocji. Zdaniem wielu badaczy dzieci te posiadają nadprzyrodzone moce i aurę w kolorze indygo, którą mogą dostrzec tylko nieliczni.

Dziecko Indygo jest bardzo inteligentne, potrafi rozpoznawać emocje innych, posada też nadprzyrodzone zdolności. Wielu twierdzi, że urodziły się po to, aby uratować nasz świat przed zagładą. Zatem, jak rozpoznać takie dziecko? Nie jest to łatwe - ale też niewykonalne.

Zobacz wideo Odbieranie noworodka i świeżo upieczonej mamy ze szpitala. Jakie zadania ma tata? Jak ubrać dziecko na podróż?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dziecko Indygo - co je wyróżnia?

Dziecko Indygo cechuje przede wszystkim wyjątkowość. Posiada ono wiele cech, które uznawane są za paranormalne. Jest tajemnicze i mistyczne. Rodzi się z aurą ciemnoniebieską z dodatkiem fioletu, którą określa się właśnie jako kolor indygo. Takiego malucha cechuje ponadprzeciętna inteligencja oraz ogromna empatia. Dziecko Indygo jest bardzo pewne siebie, nie boi się wyzwań, kreatywne i wielce uzdolnione. Nie za dobrze radzi sobie w szkole, ponieważ ciężko mu przystosować się do obowiązujących norm i zasad. Lubi ono podążać własnymi ścieżkami, a nie chodzić tymi, które ktoś ustalił.

Wielu psychologów krytykuje jednak to określenie, ponieważ ich zadaniem takie dzieci, nie są "zbawicielami świata", a raczej osobami z jakimś spektrum autyzmu, ADHD lub osobowości wysoko wrażliwej. Nie jest to pojęcie popularne w naszym kraju, jednak za Oceanem, w Stanach Zjednoczonych ma swoich zwolenników.

imię dla chłopca"Ten nad którym zmiłował się Jahwe" - sprawdzone, klasyczne imię dla chłopca

Dziecko Indygo. Skąd się wzięło to pojęcie?

Termin „dziecka Indygo" został opracowany przez parapsycholog Nancy Ann Tappe, która związana była z ruchem New Age. Popularność zyskał jednak dopiero w latach 90. XX wieku dzięki publikacji Lee Carroll i Jana Tobera "The Indigo Children. New Kids Have Arrived".

Zgodnie z poglądami ruchu New Age dziećmi Indygo określa się osoby, które od najmłodszych lat wykazują pewne nadprzyrodzone umiejętności. Ich przyjście jest związane z misją, która została im powierzona. Mają ocalić świat przed zagładą.

Ma pięcioro dzieci. Wszyscy koło trzydziestki i jeden czterolatek.Ma pięcioro dzieci. Wszyscy koło trzydziestki i jeden czterolatek. "Szczęściarz"

Więcej o: