Dziecko indygo wyróżnia się na tle rówieśników. Ma wiele wyjątkowych cech

Dziecko indygo to pojęcie, które po raz pierwszy użyte zostało w latach 70. XX wieku. Jakie ą dzieci, które zostały tak nazwane? Cechuje je przede wszystkim wyjątkowość. Ponadto mają wiele cech uznanych za paranormalne.

Dziecko indygo jest tajemnicze i mistyczne. To ideał oddania duchowego, który wyróżnia się wśród rówieśników. Dzieci rodzą się z aurą ciemnoniebieską z dodatkiem fioletu, którą określa się właśnie jako indygo. Termin dzieci indygo utworzyła Nancy Ann Tappe, która związana była z ruchem New Age. Popularność zyskał w latach 90. XX wieku dzięki publikacji Lee Carroll i Jana Tobera "The Indigo Children. New Kids Have Arrived". Co sprawia, że te dzieci są tak wyjątkowe?

Zobacz wideo Obecność partnera przy porodzie. "Trzeba porozmawiać o tym wcześniej, niż w drodze na porodówkę"

Więcej informacji o wyjątkowych dzieciach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Dziecko indygo cechują różne zdolności

Ezoteryka twierdzi, że osoby indygo (nazywane też słonecznymi i anielskimi) należą do szóstego stopnia rozwoju świadomości. Oznacza to, że bezinteresownie pomagają innym i mają ogromną moc duchową. Do tego są niesamowicie inteligentne i często poświęcają się dla innych. Dziecko indygo jest pewne siebie, kreatywne i uzdolnione. Cechuje go ogromna empatia i wrażliwość (szczególnie na sztukę). Nie lubi miejsc, w których obowiązują jakieś zasady, często sobie z nimi nie radzi. Co ciekawe, termin "dzieci indygo" był krytykowany przez psychologów. Dlaczego? Opóźniał diagnozowanie małoletnich w kierunku autyzmu, ADHD i osobowości wysoko wrażliwej. Parapsychologia zaś twierdzi, że dzieci te posiadają zdolności paranormalne, których nigdy nie utraciło. 

Dziecko indygo. Jak sprawdzić, czy pociecha posiada wyjątkowe cechy?

Chociaż dla każdego rodzica jego dziecko jest wyjątkowe, to w przypadku anielskich dzieci wyróżnia się kilka ważnych cech:

  • rozwinięta intuicja,
  • inteligencja i życiowa mądrość,
  • kreatywność (dziecko często samo wymyśla zabawy),
  • brak zaufania do autorytetów,
  • częste problemy w szkole wynikające z indywidualności,
  • poczucie, że jest się wyjątkowym i godnym najlepszych rzeczy,
  • problem z wykonywaniem codziennych czynności,
  • duże poczucie własnej wartości,
  • bezpośredniość,
  • obracanie się w kręgu osób, które uważa za godne siebie.

Dzieckiem indygo jest na przykład Eleven z serialu "Stranger Things", który w ostatnim czasie świeci rekordy popularności. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA