Dziecko Indygo posiada wyjątkowe cechy. Wyróżnia się spośród rówieśników

Charakteryzują się szczerością, wysokim poziomem inteligencji i poczuciem własnej wartości. Zdaniem wielu posiadają nadprzyrodzone moce. Poznajcie dzieci indygo. Co powinniście o nich wiedzieć?

Zgodnie z poglądami ruchu New Age dziećmi Indygo określa się osoby, które od najmłodszych lat wykazują pewne specyficzne zachowania. Terminu po raz pierwszy użyła parapsycholog - Nancy Ann Tappe. Amerykanka uważała, że cechują się one wyjątkowymi zdolnościami, a nazwa pochodzi od niebiesko-fioletowego koloru, który ma być odcieniem ich aury. Co warto wiedzieć o tej teorii? 

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Dzieci indygo - czym się charakteryzują? 

Według wyznawców tej filozofii dzieci indygo przyszły na świat, żeby uratować naszą planetę i ulepszać życie, jakie znamy. Mówi się, że posiadają nadprzyrodzone, wręcz paranormalne, zdolności, a także są bardziej empatyczne i kreatywne od swoich rówieśników. 

Mandat za spacer z dzieckiemKara w wysokości 5 tys. za spacer z dzieckiem po chodniku. Prawnik wyjaśnia, czy można dostać taki mandat

Dzieci o niebiesko-fioletowej aurze są wrażliwe, ale i buntownicze. Mogą być uznawane jako nieco dziwne i odmienne od reszty. Z tego powodu mogą trzymać się na boku, sprawiając wrażenie outsiderów. Cechują się silną wolą, wysokim ilorazem inteligencji, empatią i niezwykłą intuicją. Doskonale wiedzą, czego chcą i potrzebują, a także nie boją się o tym głośno mówić.  

Osoby te charakteryzuje też szereg cech, takich jak: trudności z koncentracją, napady złości, upartość i nieposzanowanie autorytetów. Wolą robić to, co uważają za słuszne niż słuchać rodziców i nauczycieli. Nie lubią dostosowywać się do obowiązujących norm społecznych. 

Zuzia, bohaterka cyklu 'Szczerze po porodzie'Podczas porodu usłyszałam: "Pani nie jęczy, bo dziecko się denerwuje"

Dzieci indygo a ADHD

Teoria o dzieciach indygo ma wielu zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy uważają, że wymieniane cechy charakterystyczne można łatwo pomylić z ADHD lub autyzmem. Rodzice przekonani o wyjątkowości swoich pociech mogą odwlekać diagnozę, tym samym pogarszając ich problemy. Wielu przeciwników jest zdania, że cała idea wynika z próżności osób, które wolą postrzegać dzieci jako niezwykle obdarzone. 

Termin ten wciąż nie jest popularny w Polsce. Ma jednak wielu wyznawców i propagatorów w Stanach Zjednoczonych. 

Przeczytaj więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: