Licznik dni do wakacji 2022. Wielu liczy na dodatkowe wolne w czerwcu

Licznik do wakacji 2022 - czyli chyba jedna z najbardziej popularnych fraz, wyszukiwana przez uczniów w Internecie. Im bliżej końca roku szkolnego, tym częściej uczniowie wertują kalendarze sprawdzając ile jeszcze pozostało do wakacji. Dobra informacja jest taka, że tej właściwej i wytężonej nauki zostało tylko kilka dni. A początek wakacji będzie miał miejsce ze mniej niż miesiąc. Odliczanie właśnie ruszyło.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w tym roku przypada na ostatni piątek czerwca. Uroczyste rozdanie świadectw, wręczenie nagród i pożegnanie się z nauczycielami będzie miało miejsce 24 czerwca 2022 roku. Następnego dnia oficjalnie rozpoczną się wakacje, które potrwają 66 dni. Uczniowie, w mury szkoły powrócą dopiero 1 września.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Licznik do wakacji 2022. Ile jeszcze pozostało dni na naukę?

Zakończenie roku szkolnego w całej Polsce odbędzie się 24 czerwca 2022 roku. Oznacza to, że do wakacji pozostał mniej niż miesiąc. Od dziś, czyli czwartku 26 maja 2022 roku - pozostało dokładnie 29 dni. Natomiast bez weekendów do dwóch miesięcy wolnego bez szkoły - tylko 21 dni.

Doskonale pokazuje to licznik do wakacji 2022:

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Wakacje już niedługo, wielu uczniów liczy jeszcze na dodatkowe wolne

Prawdą jest, że im bliżej końca szkoły - tym bardziej się nie chce do niej chodzić. Z utęsknieniem wielu uczniów szuka w kalendarzu wolnych dni, aby choć na chwilę, przed wakacjami - móc odpocząć od szkolnego drylu.

Dobra informacja jest taka, że w połowie czerwca będziemy obchodzić Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Święto Ciała i Krwi Pańskiej), który przypada na 16 czerwca. Dzień następny, czyli piątek 17 czerwca jest co prawda dniem pracy, ale w większości szkół - wolny od zajęć szkolnych. Oznacza to, że przed uczniami jeszcze jeden długi weekend, który mogą dowolnie wykorzystać.

Niektórzy liczą jeszcze na dodatkowe wolne z okazji uchwalenia nowego święta państwowego. Kilka dni temu, do kalendarza świąt narodowych został dodany Dzień Pamięci Powstań Śląskich, który będziemy celebrować już 20 czerwca. Niestety, pomimo rangi święta państwowego - nie będzie to dzień wolny od pracy, ani tym bardziej od zajęć szkolnych.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.