Jak spędzać czas z dzieckiem na świeżym powietrzu? Najciekawsze propozycje

Słoneczne dni i zapach budzącej się do życia przyrody zachęcają, aby jak najwięcej aktywności przenieść na świeże powietrze. Szczególnie dla dzieci wiosna jest wspaniałym czasem, aby rozwijać sprawność fizyczną, a także zmysł obserwacji i ciekawość otaczającego nas świata. Wspólna zabawa na zewnątrz może być ekscytującą przygodą dla całej rodziny. Podpowiadamy, jak spędzać czas z dzieckiem na świeżym powietrzu.

Kiedy promienie słońca wpadają przez okna do wnętrz naszych mieszkań, widzimy rozkwitające kwiaty i słyszymy śpiew ptaków, mamy ochotę rzucić wszystko, czym dotychczas się zajmowaliśmy i zabrać dziecko na zewnątrz. Jednak, gdy brakuje pomysłów, a wyjście kończy się spacerem na najbliższy plac zabaw, pojawia się zniecierpliwienie i na horyzoncie widzimy już powrót do domu. To błąd. Przebywanie na świeżym powietrzu jest ważne nie tylko dla samopoczucia waszej pociechy, ale także dla rozwoju jej odporności. Podpowiadamy, co możecie robić wspólnie, aby czas na zewnątrz był doskonałą zabawą dla wszystkich członków rodziny.  

Zorganizujcie rodzinny piknik w parku 

Pamiętacie ten dreszcz ekscytacji, kiedy rodzice mówili wam, że jedziecie na piknik? To doskonały pomysł na spędzenie wspólnego czasu na świeżym powietrzu! Już same przygotowania mogą sprawić dziecku ogromną frajdę. Spakujcie kosz piknikowy, ulubione owoce, przekąski, napoje oraz matę i wyruszcie w drogę.  

Zadbajcie o to, aby na zewnątrz dziecko czuło się komfortowo. W słoneczne dni należy zapewnić mu ochronę przed słońcem.  Warto postawić na matę, która jest wielofunkcyjna i może przekształcić się w namiot np. Kinderkraft Little Gardener. Model, na którym nadrukowane są warzywa i owoce w języku angielskim, może zainspirować was do zabawy. Wyjmujcie konkretne produkty z piknikowego kosza i poproście dziecko, aby odszukało je na macie. 

Maty Kinderkraft można kupić już dziś i zapłacić za nie 30 dni późniejMaty Kinderkraft można kupić już dziś i zapłacić za nie 30 dni później materiały promocyjne

Wspólnie obserwujcie przyrodę  

Przebywanie na świeżym powietrzu jest też okazją do rozwoju zmysłu obserwacji. W czasie pikniku czy wyjścia do parku opowiadajcie dziecku o otaczających je owadach i zwierzętach. Wspólnie przyjrzyjcie się roślinom. Możecie zabrać ze sobą album przyrodniczy, rozłożyć na trawie matę i wspólnie poczytać o tym, co dotychczas zobaczyliście. W przypadku maluchów można pobawić się w opowiadanie poprzez teatrzyk! Jeśli wybierzecie matę Kinderkraft EDUMEE, 4SMART czy SEA LAND, będziecie mieli do dyspozycji zabawki, które łatwo można przepinać, a ilustracje, które zdobią materiał, doskonale wpiszą się w przyrodniczą scenografię. Maty Kinderkraft ułatwiają rodzicom zabawę i wypoczynek na świeżym powietrzu niezależnie od wieku dzieci.  

Maty Kinderkraft można kupić już dziś i zapłacić za nie 30 dni późniejMaty Kinderkraft można kupić już dziś i zapłacić za nie 30 dni później materiał promocyjny

Klub czytelniczy w plenerze 

Na wycieczkę do parku możecie zabrać również swoje ulubione książki dla dzieci. Kiedy zajmiecie wygodne miejsce na macie, przytulcie dziecko i rozpocznijcie wspólne czytanie bajek, które uwielbialiście w dzieciństwie. Mogą stać się również pretekstem do opowiedzenia rodzinnych historii. Dzieci uwielbiają wspomnienia rodziców i chętnie wybiorą się z wami w nostalgiczną podróż w czasie. 

Gotowi do startu? Start! Zorganizujcie wyścigi rowerkowe z torem przeszkód 

Zaproście zaprzyjaźnioną rodzinę do zabawy i zorganizujcie wyścigi rowerkowe. Wybierzcie bezpieczną lokalizację na tor przeszkód i zadbajcie o to, aby pojawiło się na nim kilka urozmaiceń. Żeby było bezpiecznie, nie używajcie kanciastych skrzynek do omijania, a po prostu narysujcie np. czerwoną kredą kółko albo połóżcie pluszową piłkę, którą dziecko ma ominąć.  

Najmłodsze dzieci mogą skorzystać z rowerków biegowych Kinderkraft. Są idealne do przygotowania do jazdy na rowerze i trenują utrzymanie równowagi przez malucha. Ponadto dzieci uwielbiają je za bajkowe wzory i przyciągające kolory. W sklepach Kiderkraft znajdziecie je do wyboru w wersji drewnianej i metalowej. Zaletą jednych i drugich jest to, że są lekkie. Możecie więc bez wysiłku przenosić je w różne destynacje, kiedy maluch akurat będzie wolał biec. 

Rowerki Kinderkraft można kupić już teraz i zapłacić za nie 30 dni późniejRowerki Kinderkraft można kupić już teraz i zapłacić za nie 30 dni później materiały promocyjne

Gra miejska połączona z wyprawą rowerową 

Zaplanujcie rodzinną grę miejską połączoną z odszukiwaniem wyznaczonych na mapie obiektów. Wspólnie z dzieckiem zastanówcie się, co chcielibyście zobaczyć. Mogą to być konkretne muzea lub obiekty historyczne, albo ukryte w najbliższej okolicy urokliwe zaułki. Weźcie rowery i wyruszcie na poszukiwanie przygód. Jeśli wasze dziecko nie ma jeszcze roweru, może być doskonałym prezentem na Dzień Dziecka.  

Pasję do aktywności fizycznej i poznawania świata można rozwijać u dziecka od najmłodszych lat. Marka Kinderkraft ma w swojej ofercie rowery trójkołowe, które są uwielbiane przez maluchów i rodziców. Dodatkowo to jeden z tych produktów, które rosną razem z dziećmi. Dopasowują się do różnych etapów rozwoju od 9 miesięcy do około 5 lat. Obecnie marka Kinderkraft ma możliwość zakupów z wykorzystaniem płatności Klarna. Oznacza to, że już dziś można zamówić rowerek lub matę, a zapłacić za niego dopiero za 30 dni. To spore ułatwienie dla rodziców! 

Więcej o: