Papież Franciszek poruszył temat homoseksualnych dzieci. Ma ważny apel do rodziców

W czasie cotygodniowej audiencji papież Franciszek zabrał głos w sprawie homoseksualnych dzieci. Zaapelował do ich rodziców, namawiając, żeby wspierali swoje pociechy, zamiast je potępiać.

Więcej informacji dotyczących papieża Franciszka na stronie Gazeta.pl

Papież Franciszek w czasie swojej cotygodniowej audiencji, która miała miejsce w środę 26 stycznia, zabrał głos w sprawie homoseksualizmu. Podczas swojej wypowiedzi poruszył temat rodzin i trudności, z jakimi borykają się rodzice wychowujący dzieci.

Kiedy zamkną szkoły 2021?Szkoły zamknięte, ale nie dla wszystkich. Rodzice: Może zagrajcie w kamień, papier i nożyce?

Papież Franciszek zwrócił się z ważnym apelem do rodziców

Franciszek zwrócił się do rodziców na całym świecie, szczególnie do tych, których dzieci znajdują się w trudnych życiowo sytuacjach - są chore, uwięzione, a także do tych, których dzieci zginęły w wypadkach samochodowych. Zwrócił się też do rodziców, którzy widzą, że ich dzieci mają różne orientacje seksualne. Powiedział, że powinni im towarzyszyć, a nie ukrywać się za potępiającą postawą. Nawiązał do postawy Józefa.

Nigdy nie potępiaj dziecka

- przytoczył jego słowa portal USA Today. Papież stwierdził też, że, mimo że Kościół nie może zaakceptować i popierać małżeństw osób tej samej płci, to może wspierać przepisy o związkach cywilnych, bo te zapewnią jednopłciowym partnerom bezpieczeństwo i ochronę w zakresie praw emerytalnych, opieki zdrowotnej oraz dziedziczenia.

Musimy mieć przepisy o związkach cywilnych, to daje ochronę prawną

- dodał.

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Franciszek wzywa do szacunku

Nie jest to pierwsza wypowiedź papieża na temat osób homoseksualnych. Kilkakrotnie przypominał, że wszystkich ludzi należy szanować, w tym gejów i lesbijki. 

Ludzie homoseksualni mają prawo do bycia w rodzinie. Są dziećmi Boga

– powiedział papież w wywiadzie do filmu dokumentalnego „Francesco" z 2020 roku.

Nie można nikogo wyrzucać z rodziny, ani uprzykrzać mu życia

- dodał. Jednocześnie w zeszłym roku Kongregacja Nauki Wiary w swoim stanowisku zaakceptowanym przez papieża oświadczyła, że księża nie mogą udzielać błogosławieństwa związkom osób tej samej płci.

Dziecko może zostać samo w domu po ukończeniu 7 latOd ilu lat dziecko może zostać samo w domu? To zależy od dziecka

Więcej o: