Dodatkowe 500 plus na dziecko. Jeden błąd i rodzice roczniaków stracą pieniądze

Dodatkowe 500 plus na dziecko otrzymamy, jeśli dopełnimy wszelkich formalności. Złożenie wniosku nie jest problemem, jednak rodzice dzieci, które w momencie wejścia ustawy w życie miały więcej niż rok, muszą być czujni.

Więcej informacji o aktualnych świadczeniach dla rodziców na Gazteta.pl

Dodatkowe 500 plus na dziecko, czyli środki z Rodzinnego kapitału opiekuńczego wypłacanego w ramach programu Polski Ład są przewidziane dla rodzin, w których wychowuje się więcej niż jedno dziecko. Rodzice otrzymają 1000 zł przez rok lub 500 zł przez dwa lata jako wsparcie do zorganizowania malcom opieki po zakończeniu przez mamę rocznego urlopu macierzyńskiego. Dodatkowe 500 plus na dziecko ma sprawić, że rodzice szybciej wrócą na rynek pracy. Rodzice jedynaków nie będą poszkodowani - otrzymają rekompensatę w wysokości 400 zł miesięcznie. 

Centrum Adama Smitha niedawno wyliczyło koszt posiadania dzieci w Polsce, jest przeogromny. To ponad 200 - 250 tys. Tyle trzeba mieć, aby doprowadzić dziecko do pełnoletnościEkonomistka o świadczeniach: 200 - 250 tys. Tyle trzeba mieć, aby doprowadzić dziecko do pełnoletności

Dodatkowe 500 plus na dziecko - internauci wciąż są sceptyczni

Dodatkowe 500 plus na dziecko, chociaż to dodatkowe środki w domowym budżecie, nie wzbudza entuzjazmu wśród rodziców. Na facebook'owym profilu eDziecka, pod artykułami poświęconymi temu świadczeniu piszą, że przyczynia się do wzrostu cen:

Wypchajcie się ta kasa, oddajcie normalne ceny w sklepach!
Niedługo chleb za 400 zł, mleko za 300. Na jogurty zabraknie.
Jedni harują na dwa, trzy etaty i mają tyle, co ci na socjalach, którym z reguły się wszystko należy.

Częsty błąd, który popełniamy podczas odkurzania. Mało kto zdaje sobie z niego sprawęNiania: "Nie jestem służącą, a rodzice często o tym zapominają"

Dodatkowe 500 plus na dziecko - uwaga na jeden szczegół

Dodatkowe 500 plus na dziecko przysługuje także na pociechy, które w momencie wejścia w życie nowych przepisów o świadczeniu były już na świecie i miały więcej niż 12 miesięcy. Środki te przysługują ich rodzicom do czasu skończenia przez malca 36 miesięcy, czyli trzech lat. W tym przypadku ważny jest jednak moment złożenia wniosku. 

W przypadku wnioskowania o rodzinny kapitał opiekuńczy na dziecko, które ukończyło 12. miesiąc życia i nie ukończyło 36. miesiąca życia przed dniem 1 stycznia 2022 r., przepisy ustawy nie przewidują wydłużonego okres na złożenie wniosku.

Oznacza to, że  aby dostać świadczenie za okres od 1 stycznia 2022 r., trzeba złożyć wniosek jeszcze w styczniu. Jeśli zrobimy to później, świadczenie zostanie przyznane od miesiąca złożenia wniosku, stracimy część należnych środków.

Więcej o: