Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci. Długo o tym nie mówiła. "Bałam się linczu, wykluczenia i hejtu"

Ewa Chodakowska wyznała, że nie chce mieć dzieci. Okazuje się, że wcześniej zwyczajne obawiała się wykluczenia i hejtu, dlatego wprost nie mówiła o tym. - Ja i mąż podjęliśmy taką decyzję lata temu, jeszcze przed ślubem. Wiedzieliśmy od początku, że nie planujemy powiększania naszej rodziny, natomiast bałam się o tym mówić - zdradza trenerka.

Ewa Chodakowska jest jedną z najpopularniejszych polskich trenerek. Od kilku lat jest szczęśliwą żoną Greka Lefterisa Kavoukisa. 39-latka ma miliony zwolenniczek na całym świecie. Aktywność trenerki w sieci sprawiła, że fani chętnie obserwują zarówno jej życie zawodowe, jak i prywatne. Kilka dni temu Chodakowska miała przyjemność gościć w Instytucie Matki i Dziecka, gdzie rozpoczęła nowy projekt dotyczący walki z otyłością u dzieci

Zobacz wideo Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci. "Bałam się o tym mówić"

Ewa Chodakowska o licznych pytaniach na temat ciąży: Zupełnie naturalne

Ewa Chodakowska podczas spotkania została zapytana przez dziennikarza "Plotka" o to, jak reaguje na liczne komentarze i sugestie fanów dotyczące ciąży. Okazuje się, że celebrytka przywykła już do tego, lecz wcześniej bała się mówić o tym wprost. Teraz trenerka otwarcie zdradza, że nie planuje mieć dzieci. 

Te pytania są zupełnie naturalne. Pytają dziennikarze, pytają obserwatorzy, są po prostu ciekawi. Problem pojawiłby się wtedy, gdybym planowała rodzinę, a dzieci nie mogła mieć. Wtedy ten temat staje się drażliwy. Każdy podejmuje ryzyko indywidualnie, zadając to pytanie. Czy trafi na grunt drażliwy i delikatny i czy jest to wtedy nietaktowne pytanie, albo czy ktoś szczerze odpowiada i mówi, że wybrałam inną drogę i nie planuję. Ja i mąż podjęliśmy taką decyzję lata temu, jeszcze przed ślubem. Wiedzieliśmy od początku, że nie planujemy powiększania naszej rodziny, natomiast bałam się o tym mówić. I pytanie, dlaczego właśnie się bałam? To jest przejmujące, że bałam się linczu, wykluczenia, hejtu.

Ida Nowakowska szybko wróciła do pracy po porodzie. Barbara-Kurdej Szatan skomentowała tę decyzję. 'Chyba wie, jak zapewnić opiekę dziecku'Ida Nowakowska była krytykowana za szybki powrót do pracy. Kurdej-Szatan komentuje: "Chyba wie, jak zapewnić opiekę dziecku"

W dalszej części rozmowy wyznała, że z czasem zaczęła wraz z mężem odwlekać temat i podkreślać, że za dwa lata założą rodzinę. 

Po konsultacji z mężem zaczęliśmy mówić, że planujemy, ale za dwa lata, a te dwa lata minęły osiem lat temu... Dojrzałam chyba do tego, żeby nie mówić już za dwa lata. Kocham kobiety i uważam, że kobiety-matki to bohaterki. To są osoby, które codziennie, w moim mniemaniu, zdobywają Mount Everest i wracają z niego, żeby następnego dnia znów się na niego wspiąć. Ja nie jestem gotowa na taki heroizm i chcę powiedzieć jasno i wyraźnie. Podziwiam je, osiągają coś, na co mnie nie stać. Mam świadomość, że macierzyństwo to ogromne wyzwanie. Kobiety otwierają się przede mną, często rozmawiam z nimi o tych sprawach, to nie są podkoloryzowane obrazki instagramowe. Mam dwie siostry, które są mamami, bratową i tych dzieci jest obok mnie dużo. Cieszę się, że one podjęły decyzję o założeniu rodziny, ja idę swoją stronę.

Jak myślicie, czy fani po tym wyznaniu przestaną zadawać Ewie pytania dotyczące powiększenia rodziny?

Agnieszka Kaczorowska z rodzinąAgnieszka Kaczorowska rozczula się nad widokiem śpiącego męża z córką. "Moje dwa skarby"

Więcej o: