Numerologia. Sprawdź swoją liczbę urodzenia

Numerologia przekonuje, że życie składa się z liczb. Można z nich wyczytać niemal wszystko: charakter człowieka, jego mocne i słabe strony, a także to, jak wygląda bądź będzie wyglądać jego życie. Wystarczy obliczyć liczbę przeznaczenia. Jak to zrobić?

Numerologia jest obszarem wiedzy, który koncentruje się na badaniu liczb oraz ich mistycznego znaczenia. Jest interpretacją człowieka i świata poprzez liczby. Według zwolenników numerologii liczby mają ogromny wpływ na ludzkie życie. Towarzyszą człowiekowi zawsze i od zawsze. Nic nie dzieje się przypadkiem.

Dzięki numerologii można stworzyć portret numerologiczny. Składają się na niego cztery najważniejsze liczby:

 • liczba urodzenia (droga życia, liczba przeznaczenia),
 • liczba osobowości,
 • liczba serca,
 • liczba ekspresji.

Uchodzisz za osobę kulturalną czy raczej roszczeniową? Prawda może cię zaskoczyć!

Zobacz wideo

Charakterystyka numerologiczna. Jak obliczyć liczbę urodzenia?

W numerologii kluczowe jest określenie tak zwanej liczby urodzenia, inaczej drogi życia, ścieżki urodzin czy liczby przeznaczenia, która determinuje cechy, charakter, kształtuje osobowość, wiele mówi o wadach i zaletach, życiu emocjonalnym, postępowaniu, odbieraniu bodźców czy reagowaniu na nie, a także drodze życiowej.

Liczba urodzenia jest sumą wszystkich cyfr daty urodzenia. To podstawowa i najważniejsza wibracja numerologiczna. Informuje o tym, jakim kto jest człowiekiem i jak wygląda jego życie.

Jak obliczyć "swoją liczbę"? Najprościej - wystarczy zsumować cyfry daty urodzenia, aż do uzyskania jednej cyfry, będącej "liczbą urodzenia" lub liczbą drogi życia danej osoby. Na przykład osoba urodzona 2 marca 2001 roku jest ósemką, ponieważ 2+3+2+0+0+1=8. W numerologii wszystko sprowadza się do pojedynczych cyfr. Ale uwaga! Choć używane są cyfry od 0 do 9, istnieją tak zwane liczby mistrzowskie (11, 22, 33, 44, 55, 66, 77, 88, 99). Charakteryzują się tym, że ich składowe są identyczne.

Numerologia. Sprawdź co oznacza twoja liczba urodzenia

Jeśli już wiesz, jaka jest twoja liczba urodzenia, sprawdź co liczby mówią o tobie:

 • Numerologiczna 1

Jedynka to osoba niezależna, obdarzona dobrym zdrowiem, siłą fizyczną, witalnością i chęcią życia. Twardo stąpa po ziemi, zgodnie z własnym powołaniem. Jest urodzonym przywódcą i aktywistą.

 • Numerologiczna 2

Dwójki mają dwoistą naturę. Ponieważ zwykle widzą dwie strony każdej sytuacji, są dobrymi arbitrami i negocjatorami. Dwójki to osoby ciepłe, wrażliwe i łagodne. Klasyczna dwójka nie lubi się wyróżniać.

 • Numerologiczna 3

Trójka jest twórcza, ale niepraktyczna. Obdarzona bystrym umysłem, łatwo się uczy. Może osiągnąć niemal wszystko, czego zapragnie. Czar i urok trójek sprawiają, że w naturalny sposób potrafią manipulować innymi - wiele im się wybacza.

 • Numerologiczna 4

Czwórka jest praktyczna, odpowiedzialna, można na niej polegać. Oznacza również stabilność i skuteczność, a także ambicje, sprawiedliwość, logikę i dyscyplinę. Czwórka opiera swoje życie na stabilnych fundamentach. Życie czwórek jest wymagające.

 • Numerologiczna 5

Piątki pragną wolności, a ich rozwój polega na nieustannym parciu do przodu. Bywają impulsywne, niespokojne i gotowe do działania. Piątki posiadają duszę wędrowca i silne poczucie niezależności. Sprawiają wrażenie pewnych siebie, co często jest maską - bo w środku kryją nieśmiałą i niepewną siebie osobę.

 • Numerologiczna 6

Szóstki nie lubią samotności, wolą przebywać w tłumie. Uwielbiają otaczać się ludźmi. Pragną dobra innych i szczególną uwagę zwracają na to, aby dobrze wiodło się przyjaciołom i rodzinie. Są ostrożne w sprawach finansowych.

 • Numerologiczna 7

Siódemki są wyczulone na niesprawiedliwość. Uważają się za autorytet w każdej dziedzinie. Często mają skrajnie inne zdanie od pozostałych, przez co bywają samotne. Są powściągliwe, ostrożne i często trzymają dystans.

 • Numerologiczna 8

Ósemki muszą ciężko pracować na wszystko, co dostają. Są obdarzone zdrowym rozsądkiem i logicznym myśleniem. Dla nich wszystko jest albo czarne albo białe. Ósemkom może zaszkodzić nadmiar ambicji.

 • Numerologiczna 9

Dziewiątka jest symbolem miłości. To osoby szlachetne i altruistyczne, skłonne do poświęceń w imię wyższego celu. Dziewiątka jest wielkodusznym idealistą, wrażliwym na trudności i potrzeby innych.

Znaczenie liczb mistrzowskich

Gdy sumą cyfr składających się na datę urodzenia jest liczba dwucyfrową: 11, 22 lub 33, nie sumuje się jej dalej. To liczby mistrzowskie, które charakteryzują się tym, że ich składowe są identyczne. Pozostałe liczby to 44, 55, 66, 77, 88, 99. Są wzmocnieniem potencjału danej liczby głównej. Numerologiczna 11, 22 czy 33 mają na ziemi do wypełnienia ważne misje.

Numerologia imienia

W kręgu zainteresowań numerologii znajdują się nie tylko cyfry i liczby, ale i litery. Pod lupę bierze się nazwy własne. Każdej literze alfabetu przypisuje się konkretną wartość liczbową, która wiąże się z odpowiednimi kosmicznymi wibracjami. To dlatego, aby poznać swoją liczbę, należy posłużyć się rozpiską. Następnie trzeba zsumować liczby przypisane do każdej z liter. I tak na przykład Ewa Lis będzie szóstką, ponieważ E+w+a+L+i+s=5+5+1+3+9+1=6

 • Literom A, Ą, J, S, Ś jest przypisana cyfra 1.
 • Literom B, K, T jest przypisana cyfra 2.
 • Literom C, Ć, L, Ł, U jest przypisana cyfra 3.
 • Literom D, M, V, jest przypisana cyfra 4.
 • Literom E, Ę, N, Ń, W jest przypisana cyfra 5.
 • Literom F, O, Ó, X jest przypisana cyfra 6.
 • Literom G, P, Y jest przypisana cyfra 7.
 • Literom H, Q, Z, Ż, Ź jest przypisana cyfra 8.
 • Literom I, R jest przypisana cyfra 9.
Więcej o: