Strój na bal przebierańców dla dziecka. Pomysły i podpowiedzi

Strój na bal przebierańców dla dziecka powinien być nie tylko fantazyjny oraz efektowny, ale i wygodny. Musi podobać się dziecku, ale i nie może przeszkadzać w zabawie. Przebranie pluszowego misia czy tygryska wygląda przesłodko, ale czy dziecko ma szanse dobrze się w nim bawić? O czym pamiętać, szukając stroju na bal przebierańców dla dziecka?

Strój na bal przebierańców przede wszystkim musi podobać się dziecku. Jeśli dziewczynka będzie chciała przebrać się za księżniczkę czy kowbojkę, nie ma sensu na siłę robić z niej cyganki (bo taki strój leży w szafie, po starszej siostrze). Gdy chłopiec zapragnie przebrać się za zielony groszek czy Supermana, nie warto go przekonywać, że pierwszy pomysł jest dziwaczny, a drugi banalny i oklepany. Warto o tym pamiętać.

Strój na bal przebierańców na dziecka - skąd wziąć?

Strój na bal przebierańców można kupić bądź wypożyczyć, a także zaprojektować samodzielnie. Każda z tych opcji ma swoje plusy, a i jest prosta w realizacji. Ładny i atrakcyjny strój karnawałowy dla dziewczynek i chłopców można kupić w wielu sklepach, zwłaszcza w internecie. Ceny nie są wygórowane.

Wypożyczenie stroju karnawałowego ma ten plus, że kosztuje mniej, a po imprezie nie ma problemu, gdzie go schować lub co z nim zrobić. Wystarczy kreację odnieść do wypożyczalni i kłopot z głowy.

Z kolei zrobienie stroju samodzielnie może nie oznacza wielkich oszczędności, ale sprawia frajdę i daje satysfakcję. Aby się podjąć tego zadania należy mieć chęci i wolną chwilę. Przydadzą się zręczne palce, podstawowe umiejętności krawieckie oraz kreatywna głowa. Podpowiedzi warto szukać w kopalni pomysłów na bal przebierańców, czyli w internecie. Portale społecznościowe i centra handlowe są niezwykle inspirującymi miejscami.

Doskonałym uzupełnieniem przebrania będzie fluorescencyjny makijaż. Możesz zrobić go samodzielnie przygotowanymi farbkami. Zobacz, jak je zrobić:

Zobacz wideo

Pomysły na bal przebierańców

Stroje karnawałowe dla dzieci mogą być naprawdę różne. Nie istnieją w tym zakresie właściwie żadne ograniczenia. Najważniejsze jest, by dziecko dobrze się czuło na imprezie, a strój był zgodny z jego upodobaniami, oczekiwaniami i marzeniami. Za co najczęściej przebierają się dzieci? Za:

  • superbohaterów. To Spider-man, Batman czy Superman,
  • policjantów, żołnierzy i przedstawicieli innych służb mundurowych,
  • księżniczki, wróżki i baletnice, czarodziejki, czarownice, wiedźmy, cyganki, wampiry i wampirzyce,
  • piratów, muszkieterów, Ninja, kowbojów, gangsterów,
  • postaci z bajek: królewny, rycerzy, smoki, Małe Syrenki, Myszki Minnie, Elsy z "Krainy Lodu", czarodziejów z "Akademii", Minionki,
  • zwierzęta: motyle, pszczoły, tygrysy, kotki, żyrafy, ślimaki, pająki,
  • owoce i warzywa: zielony groszek, kukurydzę, jabłko,
  • potwory, klauny, kościotrupy,
  • karateków, taekwondeków, piłkarzy i sportowców innych dyscyplin.

Strój na bal przebierańców na dziecka - jak zrobić?

Choć oferta sklepów oraz wypożyczalni strojów karnawałowych jest oszałamiająca i tak zdarza się, że na jednej imprezie spotkają się bliźniaczki Arielki czy kilka pirackich klonów. Dlatego warto sięgnąć po metodę naszych mam i babć - zrobić przebranie samodzielnie. Możliwości i pomysłów w tym zakresie jest wiele.

Aby samodzielnie zrobić stroje karnawałowe dla chłopców i dziewczynek, nie trzeba być projektantem mody czy zawodową krawcową. O ile uszycie kombinezonu czy maski wilka może faktycznie być pracochłonne i kłopotliwe dla większości mam, o tyle przebranie dziecka za kotka, baletnicę czy wampirzycę nie jest wyzwaniem.

Kot - prosty i efektowny strój na bal przebierańców dla dziecka

Aby przebrać dziecko za kotka, prawdopodobnie uda się wykorzystać rzeczy, które każdy ma w domu. Wystarczą czarne legginsy, czarna bluzeczka oraz czarna tiulowa spódniczka. Kocie atrybuty: uszy oraz ogon można zarówno uszyć bądź zrobić samodzielnie, jak i kupić za niecałe 20 złotych.

Żeby zrobić uszy, można wykorzystać drut i czarny materiał, druciki kreatywne lub zwyczajną czarną opaskę ozdobioną w niezwykły, koci sposób. Do wykonania ogona można wykorzystać rolki po papierze toaletowym i rajstopy lub wieszak na ubrania, który można wygiąć i futerko. Przydadzą się czarne rękawiczki - można na nie naszyć opuszki kocich łapek.

Kropką nad i w tym stroju na bal przebierańców jest makijaż. Jak go wykonać? Potrzebna są kredki lub farbki do malowania twarzy w kolorze czarnym i białym (trzeba sprawdzić, czy produkt ma atest, na przykład Państwowego Zakładu Higieny. Nie wolno używać artykułów biurowych do malowania na papierze, a wyłącznie bezpiecznych produktów do zastosowania na twarzy), a także kredka do oczu lub eyeliner.

Aby makijaż być zjawiskowy, warto poszukać tutoriali "Makijaż kota dla dzieci". Najważniejsze jest, by pamiętać o obrysowaniu oczu, podkreśleniu nosa i dorysowaniu wąsów - przy użyciu czarnej kredki bądź farbki. Pyszczek kota i okolice pod ustami można pomalować białym cieniem. Dzięki temu można uzyskać wrażenie wypukłości.

Więcej o: