Dzień Kobiet 2019: prezenty, życzenia. Google Doodle też przypomina o tym, że panie świętują

Dzień Kobiet obchodzimy - jak co roku - 8 marca. W 2019 roku ten dzień wypada w piątek, świętować możemy zatem cały weekend. W Dzień Kobiet kwiaciarnie przeżywają wielkie oblężenie. I choć na co dzień wolimy sukulenty, w ten dzień uśmiechamy się na widok czerwonych goździków.
Zobacz wideo

Dzień Kobiet 2019: prezenty

Co kupić to odwieczne pytanie, gdy zbliża się jakieś święto. Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, wiele zależy od tego, co nas z osobą, którą chcemy obdarować łączy i tego, jak dużą wagę przywiązujemy do tego typu okazji. Jedni uważają, że to tylko wymysły i niczego nie trzeba kupować, inni od dawna mają zaplanowane, co podarują. A co to będzie? Może być i symboliczny kwiatek, i cały bukiet. Prezenty dopasowane do konkretnej osoby, zgodne z jej zainteresowaniami i potrzebami. Jeśli spędzasz z kobietą całe dnie, na pewno wiesz, co jest jej marzeniem.

Badania profilaktyczne na Dzień Kobiet

Święto pań to doskonały pretekst, aby zapisać się na badania profilaktyczne. Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza m.in. darmową cytologię i mammografię, ale o wizycie u lekarza warto pomyśleć, nawet, jeśli z tej oferty nie uda się skorzystać. Inwestycja w zdrowie to najlepszy prezent.

Prezenty na Dzień Kobiet z drogerii

Z okazji Dnia Kobiet rozpoczęło się wiele atrakcyjnych promocji, z których skorzystamy robiąc zakupy zarówno stacjonarnie, jak i przez internet (wkładając produkty do wirtualnego koszyka często nie tylko zapłacimy za nie mniej, ale i otrzymamy darmową wysyłkę).

Warto pamiętać o tym, że taniej zakupy zrobimy nie tylko w sklepach z kosmetykami. Promocji szukajmy również w innych miejscach, w Dzień Kobiet (ale często i przez cały weekend) ciekawych ofert jest naprawdę sporo.

Dzień Kobiet 2019: życzenia

Pamiętaj, że wierszyki wysyłane hurtem do wszystkich kobiet, jakie masz w swojej książce telefonicznej nie są dobrym pomysłem. Lepiej napisać coś krótszego, bez rymów, ale napisanego specjalnie dla tej jednej, konkretnej osoby. Czasem wystarczy zwykłe "dobrego dnia", aby poprawić humor.

Kwiatek dla Ewy, czyli Dzień Kobiet w PRL

W PRL Dzień Kobiet w zakładach pracy i szkołach obchodzony był obowiązkowo. Przemawiali kierownicy, odbywały się uroczyste akademie. Panie mogły liczyć na prezent (tak, to z tym okresem powinny być kojarzone rajstopy i goździki), który... trzeba było obowiązkowo pokwitować.

Google Doodle na Dzień Kobiet 2019

O święcie kobiet nie da zapomnieć wyszukiwarka Googla. Z okazji Dnia Kobiet wita nas specjalnie przygotowana animacja. Tegoroczne Google Doodle to zbiór cytatów znanych kobiet. Przeczytamy m.in. słowa Fridy Kahlo czy George Sand.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA