Życzenia na Dzień Matki - najpiękniejsze wierszyki dla mamy

Życzenia na Dzień Matki to nieodłączny element tego majowego święta. Czego życzyć naszym kochanym mamom? Podpowiadamy kilka pomysłów na wierszyki i ładne życzenia na Dzień Matki.

Życzenia dla mamy, czyli czego życzymy naszym rodzicielkom?

Dzień Matki, przypadający w Polsce na 26 maja, to wyjątkowy czas, kiedy myśli wszystkich skierowane są ku mamom. W tym dniu staramy się słowami wyrazić naszą pamięć i troskę o te najważniejsze w naszym życiu kobiety, które przez cały czas towarzyszą nam zarówno w tych dobrych, jak i złych chwilach. Pamiętajmy, że kwiaty i czekoladki to nie wszystko. Starajmy się poświęcić mamom więcej czasu, ponieważ obecność i bliskość są najcenniejszym prezentem, jaki możemy ofiarować najbliższym.

Życzenia dla mamy niech nie będą sztampową formułką, tylko wypłyną prosto z naszego serca. W końcu większość z nas naprawdę wiele im zawdzięcza, więc te kilka chwil spędzonych razem i słowa szczerego podziękowania to naprawdę niewiele w stosunku do ogromu wyrzeczeń jakie każda matka ponosi dla swojego dziecka. 

Zobacz też: Laurka na Dzień Matki, czyli idealny prezent przedszkolaka i nie tylko

Wierszyki na Dzień Matki: idealne dla przedszkolaków

Wierszyki na Dzień Matki nie od dziś są najlepszą formą wyrażania życzeń przez przedszkolaki i młodsze dzieci. Poniżej znajdziesz kilka rymowanek, które większość maluchów opanuje bez problemu.

„Moja mama”

Kim jest ta miła pani, zgadnijcie moi kochani?
Chorym poprawia poduszki, choć nie jest pielęgniarką.
Smaży wspaniałe racuszki, choć wcale nie jest kucharką.
Uczy nas różnych robótek, choć nie jest panią ze szkoły.

I zna lekarstwo na smutek, od razu jesteś wesoły.
Wkłada nam od niechcenia cukierek w kieszeń fartuszka.
Spełnia nasze życzenia jak dobra wróżka.
A kiedy wkłada sukienkę nową i uśmiech oczy jej rozjaśnia.

To myślę, a może to królowa na chwilę wyszła z baśni?
A to jest przecież moja mama tylko rysunek ją pomniejsza.
Ale jest przecież taka sama tylko, że dużo ładniejsza.

„Kto mnie kocha?”

Kto mnie może kochać więcej?
Zmarznę - grzejesz moje ręce,
Zszywasz spodnie, budzisz rano,
Miód smarujesz mi na chlebie.

Ty mnie kochasz, a ja mamo,
Bardzo, bardzo kocham Ciebie.

Zobacz wideo Prezent na Dzień Matki

Krótkie życzenia na Dzień Matki: do zapamiętania dla najmłodszych

Jeśli w przedszkolu lub szkole nie odbywa się żadne przedstawienie z okazji Dnia Matki, nie oznacza to, że maluchy nie zdołają same zorganizować niespodzianki dla swojej mamy. Wtedy z pomocą starszego rodzeństwa lub taty, mogą przygotować krótkie życzenia na Dzień Matki, które na pewno sprawią jej niezwykłą przyjemność. Mogą one zostać wyrecytowane, lub też umieszczone na specjalnej okolicznościowej laurce. Oto kilka przykładów życzeń dla mam:

Małym serduszkiem życzę Ci mamo zdrowia, uśmiechu najwięcej. A za twą dobroć i miłość przyjmij ten kwiatek w podzięce.
Moja kochana mamusiu to dla Ciebie ten wierszyk, dla Ciebie słońce i chmury, dla Ciebie tęcza i wietrzyk. Wiosną i latem - kwiaty, jesienią - liście jesienne. Bądź szczęśliwa mamusiu dziś,  jutro, codziennie.
Za to, że zawsze jesteś przy mym boku, Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku, Za to, że dni moje tęczą malujesz, dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.

Ładne życzenia na Dzień Matki

Składanie życzeń w Dniu Matki to nie tylko zwyczaj pielęgnowany przez najmłodszych. Starsze dzieci, również w tym dniu otaczają swoje mamy ciepłymi myślami i obdarowują je drobnymi lub większymi upominkami. Tu znajdziesz kilka idealnych zdań, które sprawdzą się w roli ładnych życzeń na Dzień Matki:

Kochana mamo w dniu Twojego święta chcę byś była uśmiechnięta. Żeby dobrze Ci się żyło z roku na rok lepiej było. Chcę byś minę uśmiechniętą miała i żebyś radosna była cała, także by były piękne twe dni, tego właśnie życzę Ci.
W ten piękny i radosny dzień pragnę złożyć Ci, Mamo, najserdeczniejsze życzenia: długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu i zawsze pociechy ze mnie.

Śmieszne życzenia na Dzień Matki, czyli dla mam z poczuciem humoru

Śmieszne życzenia na Dzień Matki często odnoszą się w swojej treści do różnych przywar naszych mam. W dniu ich święta, takiego typu wiersze możemy kierować tylko do tych, które mają duży dystans do siebie. Jeśli twoja mama nie posiada takiej cechy, lepiej nie ryzykuj i skorzystaj z tradycyjnych formuł. Poniżej przykłady nieco luźniejszych życzeń:

Zszarpane nerwy, nieprzespane noce, zrujnowane plany. Nieudane kolacje, zniszczone dywany, porysowane meble, zapchane zlewozmywaki, podeptane grządki. Wszystkie rozczarowania i klęski, wielkie i małe, które znikały na drugi dzień. Dziękuję Ci, że mi przebaczałaś. Dziękuję Ci za przekonanie, że najcenniejszym skarbem życia jest własne dziecko.
Za wszystkie trudy, za życie bez "nudy", za to, że zawsze przy mnie byłaś, za to, że co dzień mnie budziłaś, za wszystko co dobre dziękuję dziś Tobie i życzyć Ci pragnę wszystkiego co drogie. Drogich samochodów, butów, torebek, drogich sukienek, talerzy, przedmiotów, drogiego wszystkiego, co szczęście Ci daje, byś zawsze w serduchu radość czuła śmiałe.

Zobacz też: Prezent na Dzień Matki. Co wybrać ucieszyć nasze mamy?

Więcej o: