Sylwester dla dzieci: jak zorganizować udaną imprezę?

Sylwester dla dzieci to nie lada wyzwanie. Jak zwykło się mówić: "Jaki sylwester, taki i cały rok", dlatego nawet jeżeli spędzamy go w gronie rodziny, warto odpowiednio się przygotować. Sprawdź, jak możesz to zrobić.

Sylwester 2020 - początkiem lepszego roku

Sylwester 2020 będzie nieco inny, aniżeli ten jaki pamiętamy z ubiegłych lat. Jednak nie oznacza to, że będzie gorszy. Nic z tych rzeczy. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu może okazać się jeszcze lepszy. Zwłaszcza jeżeli zamierzamy spędzić go w gronie rodziny. Dowiedz się, jakie atrakcje dla dzieci przygotować w tym szczególnym dniu.

Życzenia noworoczne na sylwestra 2020 Życzenia noworoczne. Najpiękniejsze życzenia na sylwestra 2020 i Nowy Rok

Zabawy sylwestrowe dla dzieci to podstawa udanej imprezy

Zabawy sylwestrowe dla dzieci są trzonem noworocznej imprezy z maluchami. To od kreatywności rodziców będzie zależeć czy dziecięcy sylwester okaże się być strzałem w dziesiątkę. Oto kilka przykładowych zabaw, które sprawdzą się doskonale podczas sylwestrowego wieczoru:

  • Taniec z balonami - to absolutny sylwestrowy "must be". Zabawę tę można przeprowadzić na co najmniej kilka sposobów. Jedną z koncepcji jest zwykłe odbijanie baloników w rytm muzyki, odpada ten, komu balonik upadnie na ziemię. Inna opcja to taniec w parach z balonami. Osoby stają naprzeciwko siebie, trzymając balon ciałem w taki sposób, aby nie upadł na podłogę.
  • Taniec na gazetach - zasady tej zabawy, zapewne dla wszystkich są jasne. To gra z czasów szkolnych i wakacyjnych imprez.
  • Kolorowe balony w kącie - to kolejna z zabaw, które dzieci pokochają od razu. W każdym kącie domu zawieszamy balon w innym kolorze. Następnie włączamy muzykę i tańczymy. Osoba prowadząca po chwili wyłącza muzykę i mówi nazwę koloru jednego z wiszących balonów. Następnie dzieci muszą dotknąć balonu o tym kolorze. Kto dobiegnie ostatni, ten odpada.
  • Wieża ''Żegnamy stary rok'' - zabawa ta polega na tym, aby zbudować wspólnie z dzieckiem symboliczną wieżę z plastikowych albo papierowych kubeczków. Wieża ta ma symbolizować miniony rok. W trakcie budowania możemy pytać dzieci o to co im się podobało w danym roku albo nie. Następnie robimy kulki z gazet i rzucamy w wieżę, "żegnając" tym samym stary rok. Dzieciaki wprost uwielbiają tę zabawę.
  • W tym roku chciałbym - ta sylwestrowa zabawa polega na tym, że prosimy dzieci, aby wycięły różne obrazki z gazet, które mają symbolizować ich marzenia, które pragną zrealizować. Jest to bardzo dobra alternatywa zarówno dla starszaków, jak i młodszych szkrabów. Dla ułatwienia możemy wykorzystać w tym celu naklejki. Dzieciaki kochają takie rozwiązania.
  • Tor przeszkód - jeżeli nasze dzieci są podekscytowane i rozpiera je energia, dobrym rozwiązaniem będzie tor przeszkód, który muszą pokonać. Można wykonać go ze wszystkiego, co tylko mamy pod ręką. Mogą to być poduszki, kołdry, zabawki, fotele, krzesła i tym podobne przedmioty. 

Sylwester dla dzieci. Zdjęcie ilustracyjneSylwester dla dzieci. Zdjęcie ilustracyjne PH888/shutterstock.com

Przebranie dla dzieci na sylwestra 2020

Przebranie dla dzieci w trakcie imprezy sylwestrowej to bardzo ważna sprawa. Wiele maluchów nie wyobraża sobie bez tego zabawy. Sylwester to doskonała okazja, aby zrobić coś szalonego i jednocześnie wyjątkowego. Stroje dla dzieci nie muszą być skomplikowane ani drogie. Jest na to co najmniej kilka patentów. Możemy wykonać je samodzielnie w domu, razem z dzieckiem albo kupić gotowe. Wybór zależy od nas. Od zawsze absolutnym hitem były stroje dziecięce, które nawiązywały do bohaterów ulubionych bajek. W ostatnim czasie na topie jest zwłaszcza strój księżniczki Elsy z Krainy Lodu, czy też strój dla chłopca - Zorro, Spider-Man albo króla. To tylko kilka z propozycji.

Zakaz przemieszczania się w sylwestra Zakaz przemieszczenia się w sylwestra. Minister zdrowia ostrzega przed mandatami

Sylwester jest wyjątkowym momentem dla każdego. Nawet jeżeli spędzamy go w gronie dzieci, mogą to być niezapomniane chwile. Ozdoby karnawałowe, światełka, zimne ognie, kilka ciekawych zabaw i dobre jedzenie może sprawić, że będzie to czas, który na długo zapamiętamy.

Zobacz wideo Nie ma sylwestra bez konfetti! Możesz zrobić je sam
Więcej o: