Sylwester 2020. Jak w tym roku spędzimy Sylwestra?

Sylwester 2020 nie zapowiada się hucznie w tym roku. Panujące ograniczenia nie pozwalają na organizację dużych imprez. Nie oznacza to jednak, że nie możemy powitać 2021 roku w szampańskim nastroju.

Sylwester 2020 zbliża się wielkimi krokami. Jak pożegnamy 2020 rok? Panująca epidemia koronawirusa dała się we znaki wszystkim, wprowadzając wielką rewolucję w życie - zawodowe, rodzinne i towarzyskie. Rząd, walcząc z pandemią wprowadza ograniczenia i obostrzenia, które mają nam zapewnić bezpieczeństwo. Dzieci siedzą w domach, ucząc się zdalnie, rodzice próbują pogodzić zawodowe obowiązki z opieką nad nimi. Nadchodzące święta Bożego Narodzenia, Sylwester i ferie zimowe będą wyglądały inaczej, niż dotychczas. 

Lekcja religii - zdjęcie ilustracyjneKatolicka szkoła działa mimo pandemii. Jest odpowiedź Małopolskiej Kurator Oświaty

Sylwester 2020 - jak będzie wyglądał 

Sylwester 2020 nie zapowiada się hucznie w tym roku. Zresztą czas świąt, Nowego Roku i ferii zimowych obwarowany jest masą ograniczeń. Co do ferii, Rząd podjął decyzję, że dla uczniów wszystkich województw odbędą się w jednym terminie: 4-17 stycznia. Dzieci raczej nie wyjadą na obozy, jednak będą mogły wziąć udział w półkoloniach. Rodzice jednak obchodzą przepisy, żeby wysłać dzieci na zimowe wyjazdy. Nie wszyscy chcą zrezygnować z rodzinnych wyjazdów w góry i białego szaleństwa. To samo dotyczy świąt Bożego Narodzenia. Część z nas spędzi je jedynie w towarzystwie domowników, z resztą rodziny spotykając się w ramach wigilii online. Przepisy zabraniają organizacji imprez na więcej niż pięć osób (poza domownikami). Prawdopodobnie ten zakaz będzie obowiązywał także na czas Sylwestra 2020.  

Sylwester 2020 - zabawa na białej sali

Sylwester 2020 zapowiada się spokojnie i kameralnie W tym roku nie można organizować dużych i hucznych imprez i balów sylwestrowych. Ratusze i Urzędy Miast także nie przewidują imprez plenerowych dla mieszkańców. Wszystko oczywiście po to, żeby ograniczyć kontakt między ludźmi i dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że po świętach rząd zamierza wprowadzić ograniczenia w przemieszczaniu się. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, nie wiadomo jak to będzie wyglądać w praktyce, ale lepiej na wszelki wypadek zorganizować Sylwestra w domu.   

500 plus (zdjęcie ilustracyjne)500 plus. Czy rząd zawiesi 500 plus? Marlena Maląg komentuje

Sylwester 2020 - pomysły na zorganizowanie Sylwestra w domu

Obowiązujące przepisy zabraniają organizacji imprez i spotkań dla większej liczby osób. Można więc zaplanować kameralnego Sylwestra w niewielkim gronie. A jeśli to za mało, można "połączyć" imprezę z inną, organizowaną przez znajomych - zdalnie. Poszczególne stacje telewizyjne przygotowują imprezy dla swoich widzów, nie zabraknie więc "towarzystwa" gwiazd, warto wyposażyć się w gry planszowe, można pomyśleć o konkretnej tematyce imprezy i odpowiednich przebraniach (lata 90., impreza w stylu "Wielkiego Gatsby'ego, postaci z baśni, Avengersi etc).

Warto pamiętać, że wprowadzone przez rząd ograniczenia i obostrzenia mają za zadanie zapewnić nam bezpieczeństwo. Od naszego rozsądku i odpowiedzialności w pewnym stopniu będzie zależało to, jak długo jeszcze te ograniczenia będą nam dokuczać.    

Zobacz wideo
Więcej o: