Paznokcie na sylwestra: jaki manicure będzie najlepszy?

Paznokcie na sylwestra powinny być błyszczące i oryginalne - niech manicure różni się od tego, który wybieramy na co dzień. Paznokcie można pokryć brokatem, błyszczącą folią lub zwykłym lakierem i metalicznym pyłkiem. Jak stworzyć idealny sylwestrowy manicure? Jakie zdobienia i kolory są w modzie?

Modne paznokcie na sylwestra

Jeśli chodzi o sylwestrowy manicure w modzie zawsze jest błysk. Metaliczne lakiery, brokat, zdobienia z cyrkonii oraz kamieni to coś, na co należy postawić w sylwestra. Metaliczny efekt najlepiej osiągnąć poprzez nałożenie na płytki paznokci srebrnego lakieru albo metalicznego pyłku. Aby osiągnąć najlepszy efekt pyłek należy nałożyć na lakier w ciemnym kolorze, na przykład czarny, granatowy, bordowy lub ciemnoszary.

Blask na paznokciach można uzyskać również nakładając lakier z brokatem. Można go nałożyć na jasny lub ciemny lakier, a dla najbardziej intensywnego efektu należy pokryć paznokcie kilkoma brokatowymi warstwami. Ciemne lakiery wyglądają świetnie w wersji matowej, z błyszczącymi akcentami w postaci przyklejonego brokatu. Aby zrobić efektowny manicure w kilka minut najlepiej zaopatrzyć się w naklejki na paznokcie albo folię, którą pokrywa się paznokcie.

Błyszczące nie muszą być wszystkie paznokcie - wystarczy ciekawy akcent na jednym paznokciu. Kobiety, które wolą subtelne zdobienia powinny zdecydować się manicure w kolorze nude lub jasnego różu z delikatnym, połyskliwym akcentem. Paznokcie można ozdobić na przykład błyszczącym paskiem przyklejonym na skos albo prosto wzdłuż płytki paznokci. Na bazie dziennego manicure w kolorach nude, łatwo stworzyć wieczorową stylizację paznokci malując ich końcówki złotym albo srebrnym lakierem. Najlepiej malować nieregularne wzory, nie tak jak w przypadku manicure francuskiego.

Czy można malować paznokcie w ciąży?

Fajne paznokcie na sylwestra

Najmodniejsze kolory na sylwestrową imprezę to między innymi elegancka czerwień, kobalt, butelkowa zieleń, a także klasyczna czerń. Do wszystkich tych kolorów idealnie pasują złote, mocno połyskujące akcenty. Ciemne paznokcie wyglądają pięknie w połączeniu ze srebrnym zdobieniem, na przykład trójkątem wyklejonym ze srebrnych cekinów od strony skórek paznokci. Jednym z bardziej modnych wzorów jest ombre wykonane z czarnego oraz brokatowego, na przykład złotego, lakieru. Dla odważnych pań idealną propozycją sylwestrowego manicure będą paznokcie w neonowych kolorach. Z użyciem neonowych lakierów można stworzyć ciekawą i oryginalną mozaikę. Na paznokciach należy narysować pędzelkiem czarne, cienkie kreski, które będą stanowiły kontury dla poszczególnych kolorów. Następnie puste przestrzenie należy wypełnić neonowym lakierem, najlepiej w kilku różnych kolorach.

Paznokcie wzorki na sylwestra krok po kroku

Pierwszym krokiem w wykonaniu perfekcyjnego manicure powinno być odsunięcie skórek oraz nadanie paznokciom pożądanego kształtu. Żeby łatwo odsunąć skórki, najlepiej wykonywać manicure po kąpieli, kiedy to skóra jest rozmiękczona. Skórki przy paznokciach należy odsuwać delikatnie, najlepiej drewnianym patyczkiem. Namoczone skórki można odsunąć również poprzez masowanie ich ręcznikiem frotte. Odstające skórki można obciąć cążkami, ale nie jest to konieczne.

Po usunięciu skórek należy spiłować paznokcie. Ważne jest, aby robić to tylko w jednym kierunku, dzięki czemu uniknąć można rozdwajania się paznokci. Po spiłowaniu paznokci należy odtłuścić płytkę i przystąpić do malowania. Do tego celu można użyć klasycznego lakieru do paznokci lub lakieru hybrydowego, który wymaga utwardzania w lampie.

Najpierw trzeba pokryć paznokcie odżywką lub bazą pod lakier, a następnie dowolnym kolorem, na którym później wykona się zdobienie. Zależnie od preferencji, może to być jasny kolor, który polecamy szczególnie paniom, które nie mają dużego doświadczenia w malowaniu paznokci. W przypadku kolorów zbliżonych do koloru skóry mniej widoczne będą małe niedociągnięcia.

Paznokcie najlepiej pokryć dwoma lub trzema cienkimi warstwami, w międzyczasie czekając na wyschnięcie lakieru albo utwardzając lakier w lampie.

Po stworzeniu jednolitego podłoża paznokcie można pokryć zdobieniami albo wzorkami. Do tego celu najlepiej użyć szablonów, które przykleja się na paznokcie, pokrywa kolorem, a następnie odkleja zostawiając na paznokciach przepiękne wzory. Dzięki szablonom można stworzyć naprawdę skomplikowane zdobienia, ale osoby, które mają wprawę i pewną rękę, mogą pokusić się o namalowanie wzorków za pomocą bardzo cienkiego pędzelka. Pędzelkiem łatwo stworzyć na paznokciach kropki albo gwiazdki z połyskliwego lakieru. Paznokcie można ozdobić również cyrkoniami albo brokatem.

To także może cię zainteresować:

Więcej o: