Sylwester - godziny otwarcia sklepów. Sprawdź, jak długo będą otwarte Biedronka, Lidl i Carrefour

Sylwester 2020 coraz bliżej, a wielu Polaków zastanawia się, kiedy najlepiej zrobić noworoczne zakupy. Sprawdź, czy 31 grudnia supermarkety, takie jak Lidl, Biedronka czy Carrefour będą otwarte i czy tego dnia będą obowiązywały godziny dla seniorów.

Ze względu na obostrzenia w tym roku większość Polaków będzie świętować nadejście nowego roku w domowym zaciszu. Zamiast szykować się na bale i bankiety, przygotują uroczystą kolację i wzniosą toast w domach, dlatego godziny otwarcia sklepów mogą być dla nich wyjątkowo istotną informacją. W artykule podajemy godziny otwarcia supermarketów, takich jak Lidl, Carrefour czy żabka.

Sylwester 2020 - godziny dla seniorów

Dobrą wiadomością dla wielu osób jest to, że w sylwestra będzie można zrobić zakupy w dużych supermarketach. Trzeba jednak pamiętać, że te punkty będą otwarte krócej, niż zwykle. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem 31 grudnia będą obowiązywały godziny dla seniorów. To oznacza, że od godziny 10:00 do godziny 12:00 sklepy spożywcze, apteki, drogerie oraz poczty będą mogły obsługiwać tylko i wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. Przypominamy, że godziny dla seniorów nie obowiązują tylko w sytuacjach, gdy wydanie danego produktu leczniczego lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, w przypadku handlu hurtowego oraz na lotniskach.

Jak zarejestrować dziecko?Jak zarejestrować dziecko w 2021 roku? Jakich formalności trzeba dopełnić po porodzie?

W sylwestra handel będzie wyglądał inaczej, niż w zwykłe dni robocze. Sklepy, takie jak Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, czy Auchan oraz mniejsze sklepy spożywcze, będą otwarte krócej, niż zwykle. Poniżej opublikowaliśmy listę otarcia sklepów przygotowaną przez Radio Zet.

Biedronka, Kaufland, Lidl, Carrefour - godziny otwarcia supermarketów w sylwestra

Biedronka - w Sylwestra 2020 sklepy są otwarte, ale sieć poinformuje w godzinach zamknięcia marketów w terminie późniejszym

Lidl - sklepy otwarte do godziny 19:00

Tesco  - sklepy są otwarte, ale sieć poinformuje w godzinach zamknięcia marketów w terminie późniejszym

Carrefour -  sklepy otwarte do godziny 18:00.

Auchan -   sklepy otwarte do godziny 19:00

Aldi -  sklepy otwarte do godziny 18:00 (część sklepów będzie otwarta do godz. 15:00)

Kaufland -   sklepy otwarte do godziny 18:00

Dino -  sklepy otwarte do godziny 21:00

Żabka - sklepy otwarte przeważnie do godziny 23:00

Globi - sklepy są otwarte, ale sieć poinformuje w godzinach zamknięcia marketów w terminie późniejszym

Carrefour Express -  sklepy otwarte zgodnie z decyzją właściciela

Minister Czarnek o powrocie do szkół. Bierze pod uwagę inne terminy dla różnych województwMinister Czarnek o powrocie do szkół. Bierze pod uwagę inne terminy dla różnych województw

Zobacz wideo Sylwester jednak bez godziny policyjnej? Morawiecki "apeluje" o nieprzemieszczanie się
Więcej o: