Sylwester z dziećmi - gdzie wyjechać i jak spędzić czas?

Sylwester z dziećmi to dla jednych wspaniała przygoda, a dla innych prawdziwe wyzwanie. Najbliższy Sylwester, czyli 2019/2020 wypada we wtorek. Osoby, które mogą wziąć wolne na ten dzień, a także na poniedziałek, mogą mieć nawet 9 dni wakacji (łącznie ze Świętami Bożego Narodzenia). Co zrobić z tak długim urlopem? Gdzie wybrać się z dziećmi - nad morze, w góry, a może lepiej do stolicy?

Sylwester z dziećmi - pomysł na wyjazd

Planując wyjazd z dziećmi na Sylwestra, warto dobrze przemyśleć lokalizację. Jeśli chcemy wybrać się do hoteli czy dużych ośrodków wczasowych, możemy mieć pewność, że będą tam organizowane imprezy, gdyż bale Sylwestrowe lub Noworoczne są organizowane jako dodatkowa atrakcja dla wczasowiczów. Jeśli przyjeżdżają oni z dziećmi, to placówki oferują również propozycje balu sylwestrowego dla dzieci. Dzięki takiej opcji, rodzice mogą również skorzystać z atrakcji wieczoru. Na balu Sylwestrowym dla dzieci będą zorganizowane specjalne zajęcia, animacje i sylwestrowe przedszkole. Wszystko oczywiście pod opieką dorosłych opiekunów. Jeśli rodzice planują wysłać dziecko na taki bal, zaś samemu udać się na odbywająca się w tym samym czasie imprezę dla dorosłych, to warto upewnić się, od jakiego wieku dzieci mogą uczestniczyć w takim wydarzeniu.

W niektórych ośrodkach wypoczynkowych jest także opcja wynajęcia opiekunki dla dziecka na sylwestrowy wieczór. Alternatywą są również wspólne imprezy Sylwestrowe, dla całej rodziny, w domowej atmosferze, np. przy ognisku z kiełbaską, albo przy kominku.

Bale Sylwestrowe dla dzieci

Czego można się spodziewać na balu Sylwestrowym dla dzieci? W zależności od wybranego miejsca i jego zaplecza, może to być ognisko z kiełbaskami, wyprawa do lasu, zimowe obserwacje astronomiczne, a także typowo zimowe atrakcje, czyli sanki i kulig. Dodatkową atrakcją, którą uwielbiają niemal wszystkie dzieci, jest pokaz fajerwerków.

Dla najmłodszych są przygotowywane różnorodne animacje, ciekawe zabawy i konkursy, które sprawią, że dzieci pożytecznie spędzą czas, w oczekiwaniu na zabawę sylwestrową. Organizatorzy zabawy dla najmłodszych nie zapomną także o tanecznej stronie wydarzenia, zabawach ruchowych oraz zajęciach plastycznych. Dzieci nie będą zawiedzione takim Sylwestrem, a ilość atrakcji w gronie rówieśników sprawi, że będzie to niezapomniany czas.

Sylwester nad morzem, nad jeziorem, w górach czy w stolicy?

Zimowy wyjazd na Sylwestra to świetna okazja do spędzenia czasu w rodzinnym gronie, a także z przyjaciółmi. To czas, kiedy nie ma z góry ustalonego planu dnia. To okazja do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu, jeżdżenia na sankach, wojny na śnieżki, czy też lepienia bałwana. Z pewnością jest to również dobry moment na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Miejsce warto wybrać w zależności od atrakcji, jakie chcemy zapewnić dzieciom. Jeśli chcemy potrenować narciarstwo, to zdecydowanie w górach. Jeśli jednak naszym priorytetem jest spędzenie czasu w ciekawy sposób w hotelu z basenem, rzucanie się śnieżkami i lepienie bałwana sprawdzi się nad morzem czy nad jeziorem.

Jeśli chcemy spędzić Sylwestra z dzieckiem w stolicy lub w innym dużym mieście warto wziąć pod uwagę, że takie miasto będzie oferowało dodatkowe atrakcje dla dzieci, jak pokazy fajerwerków, kuligi, piękne, świąteczne wystawy i światełka.

Zabawy sylwestrowe dla dzieci

Nie tylko dorośli myślą o kreacji sylwestrowej; karnawałowy strój chcą przyodziać również dzieci. Dziewczynki zazwyczaj chcą w ten wyjątkowy wieczór ubrać się w strój księżniczki czy wróżki, albo

innej ulubionej, bajkowej postaci. Chłopcy zaś wybiorą raczej strój strażaka, policjanta, albo swojej ulubionej postaci z bajki. Przebranie się z okazji balu Sylwestrowego to sama w sobie świetna zabawa, dzięki temu dzieci czują, że ten wieczór jest wyjątkowy i czeka je świetna zabawa.

Jeśli chodzi o zabawy na Sylwestra, które może zaproponować dzieciom w domu, to z pewnością sprawdzą się wszelkie zabawy ruchowe typu taniec z balonami czy gorące krzesła.

Można dzieciom zaproponować także zabawy tematyczne, takie jak „Żegnamy stary rok”, czy „Lista postanowień noworocznych”. Ta pierwsza zabawa polega na tym, by z plastikowych lub papierowych kubeczków ułożyć wieżę, symbolizującą miniony rok i wydarzenia z nim związane. Podczas budowania wieży można zapytać malucha o to, jakie ma wspomnienia z minionego roku - co mu się podobało w przedszkolu lub szkole, a co było mniej przyjemne lub trudne. To fajna edukacyjna zabawa, która zaczyna się poważnie, a kończy wesoło, ponieważ gdy widzimy, że dziecko zaczyna się nudzić, przystępujemy do drugiej fazy zabawy. Wykorzystujemy w niej gazety - robimy z nich kulki i celujemy w wieżę, żegnając stary rok w taki oto sposób.

Druga zabawa, nazwana „Listą postanowień noworocznych” polega na tym, by narysować trzy wybrane rzeczy, które miałyby się ziścić w nadchodzącym roku. Gdy rysunki będą już gotowe, rodzice wraz z dziećmi ustawiają trzy pudełka lub kosze. Przy każdym z rysunków kładziemy kartę z marzeniami. W tym momencie dzieci otrzymują małe kulki wykonane z gazety i mają trafić nimi do pudełek. Jeśli kulka trafi do pudełka, to rośnie szansa na zrealizowanie marzenia.

Szykujesz imprezę? Te triki z pewnością zachwycą gości

Zobacz wideo
Więcej o: