Dzień Dziecka 2020: atrakcje, pomysły. Gdzie zabrać dziecko na Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka w tym roku będzie inny niż dotychczasowe. Ze względu na liczne obostrzenia, nie pójdziemy na plac zabaw czy do sali zabaw. Jakie atrakcje na Dzień Dziecka możemy przygotować w tym czasie? Co robić w domu, a co w plenerze?

Dzień Dziecka 2020: pomysły, jak spędzić święto 

 Nikt z nas nie pamięta czasów kiedy wszystkie kina, teatry, place zabaw czy pływalnie byłyby zamknięte przez tak długi czas. A właśnie z takimi miejscami kojarzy nam się świętowanie Dnia Dziecka. Jak obchody tego popularnego święta będą wyglądały w tym roku?

W związku z Dniem Dziecka w przestrzeni publicznej, co roku organizowana była masa wydarzeń kulturalnych dla całych rodzin, takich jak:

  • koncerty plenerowe,
  • pikniki rodzinne,
  • wydarzenia na terenie galerii handlowych,
  • zabawy i turnieje w szkołach.

W tym roku w związku z ograniczeniami zgromadzeń, tego typu imprezy nie odbędą się. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zaproponować naszym najmłodszym żadnej ciekawej formy spędzenia ich święta.

Zobacz też: Dzień Dziecka 2020: jaki prezent dla malucha wybrać?

Dzień Dziecka 2020: dokąd wybrać się na świętowanie?

18 maja pracę wznowiła branża gastronomiczna. Stosując się do ścisłego reżimu sanitarnego, gości mogą przyjmować restauracje, puby, cukiernie i inne miejsca, gdzie podawane i spożywane są posiłki. Tak więc bez większego problemu 1 czerwca 2020 roku, będziemy mogli zabrać najmłodszych na uroczysty obiad, lody lub inne ulubione smakołyki. 

Istnieje także spora szansa, że tuż przed 1 czerwca do życia powrócą instytucje kultury, takie jak teatry, kina, filharmonie, muzea. Wiadomo, że jednorazowo będzie mogło z nich skorzystać mniej osób niż zwykle, jednak jeśli szybko dokonamy rezerwacji terminu, wówczas uda nam się zabrać najmłodszych na nową bajkę do kina lub na przedstawienie do teatru. W tej kwestii trzeba ciągle trzymać rękę na pulsie i śledzić najnowsze wytyczne odnośnie znoszenia restrykcji. 

Zawsze możemy także rozpocząć świętowanie nieco wcześniej. Dzień 1 czerwca w tym roku przypada w poniedziałek, ale już w weekend warto zacząć obchodzić święto wszystkich dzieci wybierając się na rodzinną wycieczkę. Od kilku tygodni dostępne dla odwiedzających są lasy, parki krajobrazowe i narodowe, otwarto wiele szlaków górskich i ścieżek dydaktycznych. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny jest świetną formą spędzenia Dnia Dziecka.

Zobacz: Które Parki Narodowe są otwarte? Parki Narodowe w Polsce

Zobacz wideo Dzień Dziecka na słodko

Jaki prezent na Dzień Dziecka? Pomysły

Poza atrakcyjnym spędzeniem czasu, Dzień Dziecka nieodłącznie kojarzy się z prezentami. W obliczu pandemii koronawirusa i zaleceń, aby nie gromadzić się, także w sklepach wielkopowierzchniowych, warto przemyśleć nieco wcześniej, co chcemy podarować naszemu dziecku. Większość zabawek czy innych atrakcyjnych przedmiotów możemy zakupić za pośrednictwem Internetu. Konieczne jest jednak wcześniejsze zamówienie, ponieważ czas na realizację przesyłki może być wydłużony - pamiętajmy, że większość Polaków korzysta teraz z zakupów online, starając się unikać skupisk w sklepach. Co możemy zatem kupić w ramach prezentu dziecku?

  • zabawki: pluszaki, klocki lego
  • puzzle
  • gry: planszowe lub komputerowe
  • ubrania
  • sprzęty sportowe: rower, hulajnoga, rolki
  • zabawki ogrodowe: jeździki, baseny, piaskownice

Oczywiście zabawki muszą być dobrane do wieku i zainteresowań dziecka. Zawsze pamiętajmy, że mają one na celu spełnienie marzeń malucha, a nie naszych. Powinni o tym pamiętać zwłaszcza tatusiowie, mający skłonności do inwestowania w zabawki, które chcieli sami posiadać w dzieciństwie, a do których ich dzieci np. jeszcze nie dorosły. Warto też sprawdzać wszelkie atesty, aby mieć pewność, że kupowany produkt jest bezpieczny i dziecku nic nie grozi podczas jego użytkowania.

Zobacz też: 100 pomysłów na zabawę z dzieckiem. Kreatywne i pożyteczne zabawy z dzieckiem w domu

Więcej o:
Copyright © Agora SA