Prezenty na Dzień Dziecka 2019. Co kupić dziecku, aby wspierać jego rozwój?

Dzień Dziecka 2019 zbliża się wielkimi krokami - do święta najmłodszych zostały niecałe trzy tygodnie. Na jakie prezenty na Dzień Dziecka postawić? Może nasze propozycje cię zainspirują.

Prezenty na Dzień Dziecka 2019 dla kilkulatka

Dziecko, które nauczyło się chodzić, poznaje świat, jest ciągle w ruchu. Spodobają mu się zabawki, które będą towarzyszem jego eskapad - pchacze, wózki, w których będzie mógł przewozić swoje skarby, czy zabawki do ciągnięcia. Na co jeszcze postawić? Na piłki, kręgle, różnego rodzaju akcesoria, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Jest też coś, co wszystkie dzieci uwielbiają - bańki. Wybierzcie takie ze specjalnym dozownikiem, w którym maluch nie ma kontaktu z płynem, minimalizujemy ryzyku zalania się lub wypicia.

Zobacz wideo

Segregowanie, przekładanie

Dobrym prezentem na Dzień Dziecka będą także różnego rodzaju sortery kształtów - mają one przeróżną formę (najczęściej są to klocki, które musimy wrzucić do odpowiednich otworów w przykrywce wiaderka), czy dopasowywanki - tu również mamy wiele opcji do wyboru, to zarówno figury geometryczne, litery, zwierzątka... W sklepie zwróć uwagę także na różnego rodzaju zabawki w różnych rozmiarach, które trzeba układać rozmiarem, czy wkładać jedną w drugą. Dziecku spodoba się też liczydło (nie będzie na nim liczyło, a przekładało koraliki), przebijanki czy przekładanki, w których trzeba poprowadzić elementy po metalowych prowadnicach.

Nie zapomnij o puzzlach i grach

Kilkulatkowi spodobają się też układanki. Puzzle nie muszą być skomplikowane, jeśli dopiero zaczynacie przygodę z nimi, wybierz takie kilkuelementowe, proste. Dobrym pomysłem są na przykład takie, które w których zadaniem nie jest ułożenie obrazka, a na przykład dobranie pasujących do siebie elementów (rodzice i dzieci, tematyczne akcesoria itp.) czy przeciwieństw. Nie pomijaj gier - dla najmłodszych są one dość proste, ale na pewno sprawią wiele frajdy.

Co jeszcze może znaleźć się wśród prezentów na Dzień Dziecka? Klocki! Nie musisz sięgać jedynie po takie proste, o geometrycznych kształtach, ale i odrobinę bardziej skomplikowane, z których trzeba już coś wybudować.

Wchodzenie w role

Dzieci uczą się poprzez naśladownictwo, umiejętności ćwiczą często w zabawie. Ułatwisz im to, wręczając różnego rodzaju figurki, których głosem może być dziecko, ale i coś do zabawy w sklep, akcesoria do gotowania czy telefon. Dobrym pomysłem jest także zestaw do zabawy w teatrzyk - mogą to być zarówno pacynki i scena z kotarą, jak i kukiełki do stworzenia teatrzyku cieni.

Zabawki interaktywne

Dzieci je uwielbiają, dorośli - niekoniecznie: zabawki interaktywne. Ale jeśli wybierzesz takie, które mają regulowaną głośność i można je wyłączyć w dowolnym momencie, spodobają się wszystkim. Tego typu zabawki nie tylko zapewniają maluchowi rozrywkę, ale i uczą wielu umiejętności, na przykład zachęcają do raczkowania, uczą następstwa zdarzeń, czy dokonywania wyborów, pomagają w nauce języka obcego.

Prezenty na Dzień Dziecka? Książki to zawsze dobry pomysł

Jest coś, co warto podarować niezależnie od okazji - książki. To zarówno pozycje, które można czytać dziecku, jak i takie, które samo może "czytać". Wybór kartonowych książeczek jest ogromny, wzbogacają one zasób słownictwa, uczą poprawnej wymowy, po prostu bawią. Możesz też wybrać książkę "przyszłościową", którą maluch pozna dopiero za kilka lat. Nie zapomnij wpisać w niej dedykacji.

Prezenty dla dzieci: szaleństwo na świeżym powietrzu

Nie możemy zapomnieć o sprzętach, z których kilkulatek może korzystać na podwórku. To zarówno pierwsze pojazdy (jeździki czy rowerki), jak i piłki czy różnego rodzaju sprzęty do wykorzystania w piaskownicy. Jeśli macie ogród, możecie wzbogacić go o sprzęty, które posłużą przez pewien czas - piaskownicę (zadbaj o to, by była zamykana), huśtawkę czy zjeżdżalnie. Dzieciom na pewno spodoba się też prywatny basen.

Family Fest 3 - zapraszamy na świetną zabawę w Dzień DzieckaFamily Fest 3 - zapraszamy na świetną zabawę w Dzień Dziecka redakcja

Zapraszamy na trzecią edycję rodzinnego festiwalu Family Fest! Więcej szczegółów >>

Więcej o: