Prezent na Dzień Dziecka. Jaki prezent dla malucha wybrać?

Prezent na Dzień Dziecka. Dzień dziecka w 2020 roku będzie nieco inny niż poprzednie. Konieczność ochrony przed koronawirusem sprawia, że o prezentach musimy pomyśleć zdecydowanie wcześniej. A wiele opcji rozrywek dla dzieci będzie niedostępna.

Prezent na Dzień Dziecka. Prezent dla rocznego dziecka: postaw na rozwój

Wiele osób zastanawia się, co możne stanowić najlepszy prezent dla rocznego dziecka z okazji Dnia Dziecka. Możliwości jest naprawdę wiele. Najczęściej bierzemy pod uwagę zakup odpowiedniej zabawki. Jednak jaką wybrać, aby spodobała się dziecku i dobrze mu służyła? Roczniaki są na etapie intensywnego rozwoju, dlatego wszelkie zabawki edukacyjne będą idealnym prezentem w ich przypadku. Pamiętajmy jednak, że są one dostosowane do wieku i etapu rozwoju dziecka. Informację taką zawsze znajdziemy na opakowaniu. Nie wybierajmy zabawek, jak ubrań - na zapas. Kupowanie roczniakowi prezentu przeznaczonego dla 5-latka kompletnie mija się z celem, gdyż w tej chwili nie będzie on w stanie poradzić sobie z tym, co oferuje mu dany przedmiot. Doskonale sprawdzą się za to wszelkie:

  • elektroniczne padziki malucha,
  • pluszowe misie, sowy, papugi, małpki wydające dźwięki,
  • organki elektroniczne.

Większość takich zabawek oferuje maluchowi możliwość wielokrotnego odtwarzania piosenek i opowiadań, które może słuchać w ciągu dnia lub podczas układania się do snu. Zabawki mają ponadto za zadanie rozwijanie koordynacji - maluch, aby uruchomić melodię musi trafić i nacisnąć w odpowiednim miejscu. Prezent dla roczniaka powinien być przede wszystkim przyjazny, ale również wspierający jego rozwój.

Zobacz też: Dzień Dziecka: prezenty dla niemowląt

Prezent dla dwulatka: zabawki doskonalące koordynację

A jaki wybrać prezent dla dwulatka? Maluchy w tym wieku całkiem nieźle poruszają się na własnych nogach, są mobilne i interesują się wszystkim co wpadnie im w ręce. Dlatego warto postawić na zabawki doskonalące koordynację dziecka. Bardzo modne ostatnimi laty są te wykonane z drewna - znajdziemy tu różnego typu układanki, sortery, wbijaki-przebijaki, które wymagają od dziecka skupienia, koordynacji na poziomie ręka-oko, a także rozpoznawania kształtów. Drewniana zabawka będzie nie tylko przydatna i interesująca, ale także ekologiczna oraz wielopokoleniowa, gdyż tego typu przedmioty rzadko się niszczą czy psują. Do tego są malowane bezpiecznymi farbami, co jest szczególnie ważne dla małych alergików.

Prezent dla 3-latka: szaleństwa w ogrodzie czas zacząć!

Większość zabawek ogrodowych stworzona jest z myślą o dzieciach powyżej 3 roku życia. Dlatego szukając prezentu dla trzylatka na Dzień Dziecka 2020 warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie. Każde dziecko marzy o własnym basenie. Niewielkich rozmiarów basen ogrodowy zmieści się nawet na balkonie, jeśli nie posiadamy własnego ogródka czy działki. Gwarantuje mnóstwo świetnej zabawy w upalne dni.

Innym rozwiązaniem może być np. piaskownica z daszkiem i pokrywą. Wszyscy przecież wiemy, jak dzieci uwielbiają zabawy w piasku. Możliwość lepienia babek i zamków we własnym ogródku na pewno sprawi wiele frajdy nie tylko najmłodszym, ale też ich rodzicom. Ważne jednak, aby wybrać zamykaną piaskownicę, wtedy będziemy mieć pewność, że jej zawartość nie zostanie zanieczyszczona. Praktyczne są także te z daszkiem, co pozwala nawet w bardzo słoneczne dni korzystać z nich w bezpieczny sposób. 

Zobacz wideo Słodkości na Dzień Dziecka

Prezent dla 5-latki: rower czy hulajnoga?

Prezent dla pięciolatki to nie lada wyzwanie. Im dzieci starsze tym większy problem z trafieniem w odpowiedni podarunek. Dlatego warto przysłuchiwać się odpowiednio wcześniej swojej pociesze, aby wychwycić o czym aktualnie marzy.

W przypadku prezentu dla 5-latki na Dzień Dziecka, często musimy zdecydować się na poważniejszy zakup typu rowerek lub hulajnoga. Taki prezent nie będzie jednak w 100 proc. niespodzianką. Dobór odpowiedniego modelu i rozmiaru wiąże się z zabraniem dziecka do sklepu sportowego. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieodpowiednio dobrany pojazd może przyczynić się do niebezpiecznych upadków, a tego każdy wolałby uniknąć.

Pamiętajmy jednak, że Dzień Dziecka to nie tylko święto milusińskich, ale nas wszystkich. Może warto pomyśleć o utrwaleniu rodzinnych chwil i w ramach "prezentu dla rodziny" zdecydować się na wspólną sesję fotograficzną w plenerze. Takie usługi oferuje obecnie większość fotografów - będą stanowić one doskonałą pamiątkę wspólnego świętowania Dnia Dziecka. 

Zobacz też: Prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.