Prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaka

Jeśli chcesz mieć pewność, że uda ci się zadbać o idealny prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaka, to najwyższy czas, aby o tym pomyśleć. Niespełna trzy tygodnie, jakie zostały do święta najmłodszych, zlecą naprawdę szybko.

Prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaka musi być przede wszystkim dopasowany do osobowości dziecka. Nie próbujmy na siłę zachęcić je do nowych aktywności, raczej umacniajmy w tym, co robi z chęcią. A do wyboru mamy naprawdę mnóstwo rzeczy, bez problemu znajdziemy coś idealnego.

Zobacz wideo

Dzień Dziecka 2019: puzzle, klocki i układanki

Szukasz przedszkolaka, który uwielbia układać? Na pewno ucieszy się z układanek, puzzli lub klocków. W sklepach znajdziecie mnóstwo, mniej lub bardziej standardowych, propozycji. To "zwyczajne" układanki, które my znamy z naszego dzieciństwa, ale i takie trójwymiarowe, z dodatkowymi efektami. Również klocki to dziś bardzo szerokie pojęcie, do wyboru macie drewniane, plastikowe, ale i magnetyczne. Wszystkie w przeróżnych kształtach, dające mnóstwo możliwości konstrukcyjnych. Możesz wzbogacić kolekcję dziecka, dokupując kolejny zestaw klocków, które już ma, albo podarować mu zupełnie inny rodzaj, zachęcając do odkrycia czegoś nowego.

Ukochani bohaterowie

Przedszkolaki mają postacie, które uwielbiają - jeśli podarujesz im drobiazg, na którym będzie podobizna ich ulubionego bohatera, będą wniebowzięci. Nie chodzi o to, aby kupować wszystko, co się da, gusta zmieniają się bardzo szybko, za tydzień zupełnie inna postać może być ulubieńcem. Postaw na breloczki, gumowe piłki, bańki, kredki i tym podobne akcesoria.

Do zabawy na świeżym powietrzu

Wrotki, hulajnogi, rowery - dzieci je uwielbiają i na pewno będą zadowolone, gdy dostaną tego typu sprzęty. Ale nie musimy wydawać mnóstwo pieniędzy, zabawę na świeżym powietrzu uatrakcyjnią także inne przedmioty. Jakie? Na przykład piłki, skakanki, czy kreda, która zawsze cieszy (warto zwrócić uwagę na  flamastry kredowe lub specjalne etui, które sprawią, że dłonie nie będą aż tak się brudziły).

Jeśli macie ogródek, możliwości jest jeszcze więcej. Drewniany domek może być wspaniałą bazą, ale równie dobrze w tej roli sprawdzi się namiot lub tipi. Na co jeszcze postawić? Na gry plenerowe (rzut do celu, koszykówka bule itp.), ale i huśtawki czy inne wolnostojące zabawki, które wystarczą na lata.

Prezent dla przedszkolaka? Książki

Książki zawsze są doskonałym prezentem. Możesz sięgać zarówno po klasykę, po książki, które ty będziesz czytać dziecku, jak i takie, które będzie "czytało" samo. Warto zwrócić uwagę na książki obrazkowe, w których główną rolę grają ilustracje. Przedszkolak może sam wymyślać historie, rozwijając przy tym wyobraźnię i zasób słownictwa. Dobrym pomysłem są także książki, w których trzeba wyszukiwać różne rzeczy, ćwiczą koncentrację i spostrzegawczość.

Rozwijaj zainteresowania

Dzieci w tym wieku mają już swoje pasje, które warto rozwijać. Uwielbia grać w piłkę? Podaruj nowy sprzęt lub strój. Uwielbia tańczyć? Spraw strój, wygodne buty. Lubi ogródek? Wręcz mu zestaw sadzonek. Przedszkolak na pewno będzie zadowolony z takiego spersonalizowanego prezentu.

Gra niejedno ma imię

Co powiecie na gry? To nie tylko planszówki, ale i mnóstwo innych zabaw. Na rynku znajdziecie mnóstwo propozycji, to zarówno gry, w których będziecie grać przeciwko sobie, jak kooperacyjne, w których będziecie łączyć swoje siły, aby osiągnąć cel.

A może coś, za co nie zapłacimy?

Pamiętajcie, że najcenniejsze prezenty nie pochodzą ze sklepu. 1 czerwca wypada w sobotę, to idealna okazja, aby spędzić czas razem. Wprawdzie pogoda - najprawdopodobniej - nie będzie nas rozpieszczać, ale wspólne możemy doskonale bawić się w domowym zaciszu. Zagrajcie w planszówki, porozmawiajcie, może ugotujcie razem obiad? Czas spędzony z rodzicami, kiedy do niczego się oni nie spieszą, nie zerkają ukradkiem w ekran telefonu, jest dla dziecka czymś najcenniejszym.

Zapytaj, co chce robić

A może spędzicie Dzień Dziecka tak, jak chciałoby dziecko? Pozwól mu tego dnia wybierać atrakcje, decydować o tym, co będziecie robić. O czym pomyśli? Pozytywne zaskoczenia gwarantowane.

Family Fest 3 - zapraszamy na świetną zabawę w Dzień DzieckaFamily Fest 3 - zapraszamy na świetną zabawę w Dzień Dziecka redakcja

Zapraszamy na trzecią edycję rodzinnego festiwalu Family Fest! Więcej szczegółów >>

Więcej o: