Ile zostało do wakacji? To zależy - dla niektórych uczniów zaledwie 27 dni nauki

Kiedy wakacje 2022? Wielkie odliczanie do zakończenia roku szkolnego trwa. Niektórzy uczniowie nie mogą się doczekać ostatniego dnia nauki, innym szczególnie maturzystom, tak bardzo się nie spieszy.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie na Gazeta.pl

Kiedy są wakacje? Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca, uczniom przypomina się, że zima już za nimi, co oznacza początek odliczania do letniej przerwy w nauce. Chociaż ten rok szkolny nie był dla nich tak trudny, jak poprzedni, który w większości przesiedzieli w domach, ucząc się zdalnie, to i tak nie mogą się doczekać wakacyjnej swobody.

Nadchodzą zmiany w szkołach. Dzieci uchodźców będą mogły przystąpić do maturyNadchodzą zmiany w szkołach. Dotyczą matur i liczby dzieci w klasach

Kiedy wakacje 2022? Najpierw dwie krótkie przerwy od nauki

Ile zostało do wakacji? Jeszcze trochę, ale na pocieszenie - uczniowie mogą liczyć na dwie przerwy od nauki jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego. Pierwsza to Wielkanoc. Uczniowie będą wtedy mieć wolne od 14 do 18 kwietnia. Druga przerwa to weekend majowy. W 2022 roku zaczyna się w sobotę 30 kwietnia i trwa do wtorku 3 maja. Poniedziałek 2 maja nie jest dniem wolnym od pracy i szkoły, jednak prawdopodobnie dyrektorzy szkół zdecydują, że zajęcia wówczas się nie odbędą.

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Ile zostało do wakacji? 

Koniec roku szkolnego 2022 jest 24 czerwca 2022 roku. Łatwo można obliczyć, że do wakacji zostały 93 dni (bez weekendów 67). Nie jest to jednak jeden termin dla wszystkich. Nie dotyczy on tegorocznych maturzystów. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich kończą szkołę wcześniej, 29 kwietnia. Przed nimi egzaminy dojrzałości: 4 maja - z języka polskiego, 5 maja - z matematyki, 6 maja - z języka angielskiego. Maturzyści mają więc do zakończenia roku 37 dni (bez weekendów 27). 

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

FBoles?awiec,,Poland,5,May,2017,Unidentified,Students,Write,Matura,ExamIle dni do matury 2022? MEN rozważa nową datę, ale tylko dla części uczniów. Powodem wojna

Więcej o: