Ile dni do matury 2022? MEN rozważa nową datę, ale tylko dla części uczniów. Powodem wojna

Maturzyści ze zniecierpliwieniem sprawdzają, ile dni pozostało do matury 2022. Wiele osób chciałoby mieć już za sobą egzaminy i rozpocząć wakacje. Tymczasem Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważa zmianę terminu matur dla niektórych uczniów. Powodem tej decyzji jest wojna w Ukrainie.

Więcej informacji na temat tegorocznych matur znajdziesz na Gazeta.pl.

Ile dni do matury 2022? Tegoroczne egzaminy miały się odbyć w maju. Tak jak każdego roku. Jednak z powodu wojny w Ukrainie i napiętej sytuacji w Europie, Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważa nowy termin - dla części uczniów. Między 4 a 23 maja 2022 roku tylko niektórzy uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach, by zdać egzamin dojrzałości. 

Zobacz wideo Coraz większe zniszczenia w Kijowie. Centrum handlowe zostało zrównane z ziemią

Ile dni do matury 2022? MEN rozważa nową datę

Uczniowie ostatnich klas liceum mają już niewiele czasu na powtórzenie materiału i wzrasta napięcie związane ze zbliżającym się egzaminem. Do pierwotnie wyznaczonego przez MEN terminu matur pozostały już tylko 44 dni. W związku z tym, że wielu pochodzących z Ukrainy maturzystów, wróciło do ojczyzny by walczyć o jej wolność, prawdopodobnie pojawi się dla nich dodatkowy termin egzaminów. Świętokrzyska wicekurator oświaty zdradziła, że trwają rozmowy na ten temat.

Mam informacje o tym, że część uczniów z klas maturalnych pojechała na Ukrainę, żeby walczyć o wolność swojego kraju i oni nie będą mogli przystąpić do matury. Ministerstwo Edukacji i Nauki mówi o tym, że być może będzie zorganizowany dodatkowy termin na ten egzamin maturalny dla nich

- poinformowała Katarzyna Nowacka. Dla polskich uczniów harmonogram podstawowych matur wygląda następująco:

  • 4 maja 2022 (środa) godzina 9:00 – matura z języka polskiego (poziom podstawowy),
  • 5 maja 2022 (czwartek) godzina 9:00 – matura z matematyki (poziom podstawowy),
  • 6 maja 2022 (piątek) godzina 9:00 – matura z języka angielskiego (poziom podstawowy).
Więcej o: