Matury 2024. Znamy wyniki. Wiadomo, który egzamin poszedł najlepiej, a który najgorzej

We wtorek 9 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała informację o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w terminie głównym, dodatkowym i poprawkowym w 2024 r. Jak poszły tegoroczne matury? Który egzamin poszedł najgorzej?


Tegoroczni maturzyści we wtorek 9 lipca o godzinie 8:30 poznali wyniki z egzaminu dojrzałości, który odbywał się w maju. Jak im poszło? Czy są zadowoleni ze swojego wyniku? Wiemy, który przedmiot poszedł młodzieży najlepiej, a który - najgorzej. W tym roku egzamin dojrzałości zdało łącznie 84,1 proc. absolwentów, co w porównaniu do poprzedniego roku jest dobrym wynikiem. 

Zobacz wideo Czy matura to rzeczywiście bzdura? Spytaliśmy gwiazdy i polityków

Wyniki matury 2024. CKE podało pełne dane

W tym roku maturzyści musieli obowiązkowo podejść do matury z matematyki, z języka polskiego i języka obcego nowożytnego, a także napisać egzamin z przynajmniej jednego wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Wyniki matury 2024 absolwenci szkół średnich mogą sprawdzać online na stronie www.wyniki.edu.pl (trzeba zalogować się przez platformę ZIU).

Który przedmiot wypadł najgorzej na maturze 2024?

Maturę w 2024 roku zdało 84,1 proc. Wynik ten uwzględnia egzaminy w sesji głównej, dodatkowej i poprawkowej. Dla porównania - w ubiegłym roku maturę zdało 89,3 proc. absolwentów.

W tym roku matematykę zaliczyło jedynie 63 proc. maturzystów. Egzamin z języka polskiego i języka angielskiego (najczęściej wybierany język) zaliczyło w części pisemnej odpowiednio 61 i 71 proc. zdających.

"Gratulujemy maturzystom! Gratulujemy nauczycielom, dyrektorom szkół i rodzicom! Życzymy mądrych i udanych wyborów szkół wyższych albo innych wyborów życiowych, które doprowadzą do sukcesu!" - napisano na portalu X na koncie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.