Od kiedy 700 plus? Ludzie bardzo liczą na szybką pomoc

Od kiedy 700 plus? Informacja o tym, że świadczenie miałoby zostać zwaloryzowane, pojawiła się już jakiś czas temu. Ze względu na rosnące ceny i koszty związane z wychowaniem i opieką nad dziećmi - 200 zł więcej w portfelu z pewnością byłoby zauważalne dla każdej rodziny. Jednak jak daleko jest od rozmów i planów do realnych wypłat na konta bankowe rodziców? Kiedy można spodziewać się pierwszych, powiększonych wypłat?

Od kiedy 700 plus? To pytanie w ostatnim czasie pojawia się bardzo często, a to ze względu, że politycy coraz częściej mówią o potrzebie waloryzacji tego świadczenia. Nie ma jednak oficjalnego stanowiska rządu, które miałby potwierdzić wypłatę większej kwoty. Są to jedynie zakulisowe rozmowy toczone wśród polityków obozu rządzącego. Czy w związku ze zbliżającymi się wyborami, świadczenie, jakim jest 500 plus, zostanie podniesione aż o 200 zł?

Zobacz wideo "Love Island". Jay oskarża "dziewczynę z internetu" o oszustwo. Zapowiada walkę prawną

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Od kiedy 700 plus? "Decyzja o tym już zapadła"

O potrzebie waloryzacji 500 plus, wiele osób mówi już od dawna. Rodzice, ekonomiści, a także niektórzy politycy wskazują, że wartość tego świadczenia spadała o prawie 200 zł od momentu jego wprowadzenia. Zatem należałoby je zwaloryzować. Czy tak się stanie? Jak donosi „Gazeta Wyborcza", 500 plus zostanie podwyższone, co miałoby być polityczną odpowiedzią na „babciowe" Donalda Tuska, czyli 1500 zł dodatkowo dla każdej kobiety, która po urlopie macierzyńskim wróciłaby do pracy.

Musimy mieć na najbliższe wybory mocny punkt w polityce społecznej. A że 500 Plus nie było nigdy zmieniane, jego podwyższenie wydaje się naturalnym rozwiązaniem. Decyzja o tym już zapadła

- mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" jeden z polityków PiS.

Chociaż nieoficjalnie mówi się o waloryzacji świadczenia, to póki co nie ma żadnych jasnych i precyzyjnych potwierdzeń. Politycy w większości milczą w temacie, albo jak wiceminister finansów, Artur Soboń, dementuje te doniesienia.

"Na sto procent mogę powiedzieć, że w tej chwili nie pracujemy nad takim rozwiązaniem" - odpowiedział dziennikarzom TVN24 polityk, w czasie konferencji prasowej. Podobnie skomentowała sprawę Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Jedno jest pewne. Wybory już niedługo. Politycy muszą zawalczyć o swoich wyborców. Zapewne w niedługim czasie poznamy oficjalne stanowisko rządu w sprawie waloryzacji świadczenia 500 plus. Jeśli ustalenia "Gazety Wyborczej" okażą się prawdą - pierwsze wypłaty 700 plus, powinny zostać wypłacone już na jesieni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.