Joanna Opozda testowała stary sposób na ząbkowanie. Położne odradzają: "Naraża dzieci"

Joanna Opozda zdradziła, że w przeszłości praktykowała starą, kontrowersyjną metodę na ząbkowanie u dziecka. Mowa o naszyjniku z bursztynu na ząbkowanie. Aktorka zapowiedziała, że w przypadku jej syna niestety się nie sprawdziła.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Ząbkowanie - jak pomóc dziecku i nie zwariować? Sprawdzone sposoby

Joanna Opozda stosuje niebezpieczną metodę na ząbkowanie? 

Joanna Opozda często wchodzi ze swoimi fanami w interakcję. Szczególnie nasiliło się to w momencie, kiedy została matką i może razem z matkami internautkami dzielić się macierzyńskimi historiami i radami. Ostatnio przygotowała dla fanów na Instagramie Q&Q, w którym padło wiele pytań o kwestie związane z macierzyństwem. Jedno z pytań brzmiało następująco:

Ile ząbków ma już Vini?

Opozda odpowiedziała, że jej synek ma już dwa zęby. Inna z obserwatorek postanowiła przypomnieć, że ząbkowanie u dziecka najlepsze są bursztyny. Okazuje się, że Opozda już stosowała tę metodę. 

Próbowała, ale u nas się nie sprawdziło

- przyznała aktorka. 

Joanna Opozda testowała stary sposób na ząbkowanie. Położne odradzają: 'Naraża dzieci'Joanna Opozda testowała stary sposób na ząbkowanie. Położne odradzają: 'Naraża dzieci' Instagram, screen: @asiaopozda

Dziecko w jedzeniu"Odwróciłam się tylko na chwilę" - najlepsze historie rodziców

Ząbkowanie powoduje liczne zaburzenia. Niektórzy rodzice uważają, że bursztynowy naszyjnik uśmierza ból

Ząbkowanie jest nierozłącznym elementem rozwoju dziecka. Towarzyszące mu objawy powodują liczne zaburzenia. W zachowaniu dziecka można zaobserwować liczne zmiany takie jak: płaczliwość, rozdrażnienie, spadek apetytu i odmawianie posiłków stałych, problemy ze snem, zmiana wzorca snu i karmienia czy wkładanie rączek i innych przedmiotów do ust.

Niektórzy kupują dzieciom bransoletki i naszyjniki z bursztynu, które według dawnych ludowych wierzeń, mają zapobiegać bólowi i dać ulgę. Producenci bursztynowych koralików piszą, że kwas bursztynowy wchłania się przez skórę dziecka, trafia do krwiobiegu i przynosi ukojenie maluszkowi. Ponadto bałtycki bursztyn ma działanie uśmierzające ból i działa zdecydowanie lepiej od gryzaków. Specjaliści nie do końca zgadzają się z tą metodą. Przestrzegają przed ich używaniem, ponieważ koraliki na ząbkowanie mogą skutkować zadławieniem. Odradzą ją m.in. Ola Dufour, mama, która jest immunologiem.

Magiczne bursztyny na ząbkowanie? Takie naszyjniki z bursztynów mają jeden potwierdzony efekt - dzieci się nimi dusiły. Tak, umierały

- napisała na Instagramie.

Mycie zębów u dzieciJeśli nie zadbasz o ząbki dziecka, to w przyszłości może mieć duże problemy zdrowotne

"Jesteśmy zaniepokojeni ryzykiem, które zaobserwowaliśmy w przypadku używania tych produktów"

Z kolei Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wydała komunikat, który ostrzega przed praktykowaniem tej kontrowersyjnej metody, po tym, jak 18-miesięczne dziecko zmarło przez uduszenie podczas drzemki w bursztynowym naszyjniku. Inny przypadek to 7-miesięczny chłopiec, pozostający pod nadzorem rodzicielskim, zakrztusił się koralikami z bransoletki pomagającej w ząbkowaniu. Maluch w porę trafił do szpitala i przeżył.

Wiemy, że tego rodzaju wyroby jubilerskie stały się coraz bardziej popularne wśród rodziców i opiekunów, którzy chcą zapewnić dzieciom ulgę w bólu i stymulować je sensorycznie. Jesteśmy zaniepokojeni ryzykiem, które zaobserwowaliśmy w przypadku używania tych produktów i chcemy, aby rodzice byli świadomi, że taka biżuteria naraża dzieci, zwłaszcza te o szczególnych potrzebach, na ryzyko poważnych obrażeń i śmierci

- powiedział Scott Gottlieb, komisarz Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków.

9-miesięczne dziecko zatruło się ołowiem przez bransoletkę, która miała pomóc na bolesne ząbkowanie.Dziecko ofiarą medycyny alternatywnej. Zatruło się ołowiem, bo rodzice wierzyli w niezwykłą moc bransoletki

Więcej o: