Te imiona noszą najbardziej inteligentne osoby. Zobacz, czy Twoje dziecko jest wśród nich [TOP 20]

Imiona dla dziewczynek i chłopców są bardzo zróżnicowane. Rodzice zawsze chcą znaleźć odpowiednie określenie dla swoich pociech. Często kierują się tradycją lub trendami. Jednak czy zdajemy sobie sprawę, że niektóre z nich noszą najbardziej inteligentne osoby?
Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Wybór imienia to często niełatwa sprawa. Rodzice przed podjęciem ostatecznej decyzji często zastanawiają się jakie określenie dla ich pociechy będzie najlepsze. Okazuje się, że pewne imiona noszą osoby o wyjątkowym ilorazie inteligencji

Imiona dla dziewczynek. Noszą je najbardziej inteligentne kobiety

W psychologii jest wiele definicji inteligencji. Zazwyczaj pojęcie to rozumiemy jako pewien poziom zdolności człowieka do adaptacji i analizy różnych sytuacji. Umiejętność dostosowywania się do zmian. To rodzaj sprawności umysłowej, która ma wiele odcieni i poziomów. Często mówimy o inteligencji emocjonalnej, werbalnej, twórczej czy społecznej. Jakie imiona się za nimi kryją? 

Oto 10 imion dla dziewczynek, które noszą osoby inteligentne:

 1. Zofia - pochodzi z greki i oznacza mądrość. Cechuje ją zaradność i elokwencja.
 2. Anna - to hebrajskie imię oznaczające "łaskę". Anny mają nieprzeciętnie rozwiniętą intuicję.
 3. Maja - bogini przyrody, której imieniem nazwano jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wykazuje ponadprzeciętne zdolności i jest bardzo pomysłowa.
 4. Lucyna - swój intelekt łączy z otwartością. Często postrzegana jako intrygującą. Doskonale radzi sobie w trudnych sytuacjach.
 5. Agnieszka - to imię oznacza osobę "czystą" i "nieskalaną". Kobieta, która je nosi, jest, bystra i bardzo spostrzegawcza.
 6. Helena - Jest bardzo kreatywna i twórcza. Cechuje ją przewaga rozumu, rozsądku nad emocjami. Dobrze zorganizowana, dzięki czemu łatwo osiąga zamierzony cel.
 7. Dorota - uważana jest za osobę o wyjątkowym sprycie i nietuzinkowej inteligencji. Wykazuje się samodzielnością w działaniu.
 8. Laura - to kobieta, która uwielbia działać. Jest świetną organizatorką i przywódczynią. Zawsze pewna siebie.
 9. Pola  - cenuje ją nieprzeciętna inteligencja. Jest bardzo wrażliwa, a zarazem oryginalna i czarująca.
 10. Tamara - inteligencję łączy z samoświadomością. Jest bardzo ambitna i nieustannie podnosi sobie poprzeczkę.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Imiona dla chłopców o wysokim ilorazie inteligencji

Nie zapominajmy także o płci męskiej. Są bowiem pewne imiona dla chłopców, które cechują osoby inteligentne. Tak jak w przypadku kobiet, mężczyźni również posiadają różne rodzaje umiejętności. Choć powszechnie uważa się, że sfera emocjonalna zarezerwowana jest dla kobiet, to jednak nie do końca tak jest. Przyglądamy się bliżej tej sprawie.

10 imion dla inteligentnych chłopców:

 1. Dariusz - w nietypowy sposób wykorzystuje wysoki iloraz inteligencji. Ma duży potencjał, ale raczej praca nie jest jego mocną stroną. Pasjonuje go życie duchowe. Ma wyjątkowo twórczy umysł.
 2. Szymon - odważny, niezależny i sprytny. Jest bardzo pomysłowy i z uporem broni swoich racji.
 3. Mikołaj - bardzo inteligentny, lecz nie szuka z tego powodu uznania w oczach innych. Jego szczególną cechą jest dociekliwość.
 4. Tomasz - wysoka kultura osobista, szlachetność. Jednocześnie jest twardy i cechuje go upór. Dzięki inteligencji osiąga zamierzony cel.
 5. Edward - to imię pochodzenia rzymskiego określa mężczyznę wybitnego. Jest bardzo cierpliwy i skuteczny. Jego działania wyróżniają się wysoką inteligencją.
 6. Jan - to wysoka inteligencja i wielozadaniowość. Jest świetnym organizatorem.
 7. Krzysztof - umysł ścisły. Świetnie odnajduje się na stanowiskach kierowniczych.
 8. Piotr - dobry, stateczny i inteligentny. Służy radą i pomocą.
 9. Jakub - urodzony menadżer. Jest bardzo ciekawy świata, chętnie przejmuje dowodzenie.
 10. Grzegorz - szachista. Zaradny i uporządkowany. Ma wysokie wymagania wobec innych.
Więcej o: