Imię, które kiedyś było uwielbiane przez rodziców. To spolszczona Angela

Imię, które było niegdyś uwielbiane przez rodziców, od kilku, jak nie kilkunastu pokrył kurz. Odeszło ono do lamusa, ustępując popularnej Zosi, Hani, Zuzi, a także Klarze. Aniela, bo o niej mowa to spolszczona wersja Angeli. Imię wręcz anielskie, które swój bum przezywało na początku XX wieku.

Imię, które kiedyś było uwielbiane przez rodziców - w czasach obecnych odeszło do lamusa. Chociaż historia kołem się toczy i obecnie panująca moda na imiona, które nosili nasi dziadkowie, może sprawić, że o Anieli zrobi się za niedługo głośno. Czy powróci ona na listy najpopularniejszych imion dla dziewczynek? Czas pokaże.

Zobacz wideo Daniel M. zdradził imię córki

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Imię niegdyś uwielbiane - dziś zapomniane, czyli historia Anieli

Aniela to tradycyjne imię żeńskie, które jest spolszczoną formą łacińskiego imienia Angela, które to pochodzi od greckiego słowa ángelos oznaczający "posłańca". Do naszego kraju przywędrowało wraz z łaciną, ale pierwsze zapiski datują jego użycie na końcówkę wieku XVIII. W kręgu tradycji chrześcijańskiej imię to uważane jest jako bezpośrednie nawiązanie do niebiańskich posłańców, czyli cherubinów, serafinów i pozostałych aniołów. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Anioł, które tak naprawdę nie przyjęło się w naszym kraju.

Wracając do imienia Aniela, to najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Anielka, Anielusia. Imię to było szczególnie popularne w I połowie XX wieku. O tym fakcie świadczy mnogość przyśpiewek i piosenek, które śpiewało wiele podwórkowych kapel. Jedną z nich był "Kapela Czerniakowska", która w swej piosence pt. "Serenada pod śmietnikiem" śpiewała tak:

Na trzecim piętrze u inżyniera,

Mieszkało dziewczę jak róży kwiat,

Na imię miała panna Aniela,

Niejeden chłopak poszedłby z nią świat (...)

Kasia Tusk pokazała zdjęcie z remontu.Kasia tusk pokazała zdjęcia z remontu. "Sztuczny świat, remont tak nie wygląda"

Aniela - to imię idealne dla jakiej dziewczynki?

Jeśli wierzyć gwiazdom, imię Aniela będzie odpowiednie dla tych dziewczynek urodzonych pod znakiem Byka, Raka i Skorpiona.

Aniela - zgodnie ze znaczeniem swojego imienia, to uosobienie opanowania i spokoju. Jest osobą niezwykle ciepłą, dobrą, rodzinną, dla której najważniejsze jest szczęście bliskich. Siebie często stawia na szarym końcu. Często poświęca się dla innych, zapominając o własnych potrzebach. Aniela to typowa domatorka, nie lubi zatłoczonych i głośnych miejsc, a zamiast szalonej imprezy wybiera wieczór z dobrą książką i kubkiem ulubionej herbaty. Niezwykle ceni sobie stabilizację i harmonię, a także wewnętrzny spokój, jaki daje jej rodzina.  

Mama woskuje trzylatce brwiMama woskuje trzylatce brwi. "Mamo to boli"

Więcej o: