Wyjątkowe imię dla chłopca. Oznacza "niedźwiedzia", a popularność zyskało za sprawą bajek

Imię dla chłopca - jakie wybrać? Rodzice szukają inspiracji w różnych miejscach - rankingach, książkach czy produkcjach kinowych. Jedna z propozycji zyskała na popularności właśnie za sprawą dwóch bajek wyprodukowanych w 2021 roku. O jakie imię chodzi?

Imię dla chłopca - wielu rodziców zastanawia się, jak znaleźć to idealne. Świetnym pomysłem może okazać się poszukanie inspiracji wśród bajek oraz filmów. W końcu, jakie imię będzie lepsze od tego, noszonego przez ulubionego bohatera? Jedną z takich propozycji jest Bruno, który w ostatnim czasie pojawił się w dwóch popularnych bajkach. Obecnie w Polsce znajduje się na 36. pozycji w rankingu najpopularniejszych wyborów, a od stycznia do czerwca przybyło 588 chłopców o tym imieniu. 

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Imię dla chłopca - Bruno

Skąd wzięło się imię Bruno? Propozycja ta wywodzi się z języka germańskiego, od słowa "brun", które oznaczało niedźwiedzia brunatnego. Rodzice często decydowali się, żeby nazwać tak swoje dzieci, by były tak silne jak te drapieżne zwierzęta. Bruno jest więc idealną propozycją dla dzielnego, odważnego i wytrzymałego chłopca. 

Imię dla chłopca o wyjątkowym znaczeniu. Nosi je ponad 268 tys. osób w Polsce.Imię dla chłopca o wyjątkowym znaczeniu. Oznacza "dar od Boga"

W naszym kraju imię to zaczęło pojawiać się od XIII wieku. Bruno swoje święto może obchodzić 17 maja, 12 lipca, 14 lipca, 18 lipca, 6 października, 11 października oraz 15 października.

Bruno - popularne bajki 

Gdzie możemy znaleźć bohaterów o tym imieniu? Bruno pojawił się m.in. w popularnej włoskiej produkcji "Luca". W bajce nazywano w ten sposób pewnego rodzaju sprytny, wewnętrzny głos, który przemawia do nas i powstrzymuje przed osiągnięciem celów. Główni bohaterowie starali się go uciszyć, wykrzykując "Silenzio, Bruno!". Jest to najbardziej znany cytat z całej produkcji. 

Najdziwniejsze imiona polskie. Tak rodzice nazywali dzieci.Najdziwniejsze imiona polskie. Wybory niektórych rodziców mogą zaskakiwać

Bruno pojawił się również w filmie animowanym Disneya pt. "Nasze magiczne Encanto", który opowiada o obdarzonej magicznymi zdolnościami rodzinie Madrigal. Bohater o "niedźwiedzim" imieniu był wujem głównej bohaterki, Mirabel. To właśnie o nim jest najpopularniejsza piosenka z tej bajki - "Nie mówimy o Brunie". 

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: