Kupiła bramkę, by ochronić dziecko. Nagrała, co zrobiło gdy podeszło do schodów

Mama zamontowała bramkę zabezpieczającą, by uniemożliwić dziecku wejścia na strome schody. Malec uporał się z furtką w niecałe trzydzieści sekund. "To nie powinno się wydarzyć" - komentują internauci.

Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem wielu rodziców. Chcąc chronić pociechę często inwestują w dodatkowe gadżety, takie jak nianie elektroniczne, czy bramki zabezpieczające. Niestety, żaden sprzęt nie da stuprocentowej gwarancji, że malcowi nic się nie stanie. Dowodem tego jest nagranie opublikowane na TikTok@insideedition.

Bramka miała uchronić dziecko

Więcej artykułów o tematyce parentingowej znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Ma duży brzuch ciążowy. Mówi, o co pytają ją ludzie"Mój brzuch ciążowy był tak wielki, że ludzie mi dokuczali. Nie wierzą w to, ile ważyło dziecko"

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Mama nagrała dziecko siłujące się z furtką przy schodach. Chociaż to zabezpieczenie w teorii miało uniemożliwić malcowi wejście na schody, zdeterminowany malec siłował się z furtką, aż zdołał ją otworzyć. Uparł się z tym w niespełna trzydzieści minut, po czym chętnie stanął na stopniach. W tle słychać było głos kobiety, którą rozbawiła mimika malca i jego reakcja.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy od innych rodziców. Wiele osób twierdziło, że podobna sytuacja nie powinna mieć miejsca, a dziecko otworzyło furtkę, ponieważ bramka została zamontowana w nieprawidłowy sposób. Zdaniem niektórych mama nie powinna się także śmiać, gdyż taka reakcja może tylko zachęcić dziecka do kolejnych prób zejścia ze schodów.

To nie powinno się wydarzyć
Czy ta bramka nie powinna uniemożliwić dzieciom zejścia?
Furtka została nieprawidłowo zamontowana. Mam taką samą. Na dole znajdują się zatrzaski, umożliwiające podwójne zablokowanie drzwi
Moim zdaniem mama nie powinna się śmiać. To tylko zachęci dziecko do robienia tego, co zakazane, gdy nie będzie jej w pobliżu
Ona myśli, że to zabawne, ale będzie tak długo aż dziecku nie stanie się krzywda. Powinna szybko wymienić zamki. Furtka nie może otwierać się w tak prosty sposób
Mam identyczną furtkę. Jeżeli jest prawidłowo zamontowana, dziecko nie powinno się wydostać

- komentowali internauci.

Wakacje w PolscePieniądze na wakacje z dziećmi od rządu. Lepiej się pospieszyć z wnioskiem

Więcej o: