Pieniądze na wakacje z dziećmi od rządu. Lepiej się pospieszyć z wnioskiem

Aby otrzymać dofinansowanie na spędzenie rodzinnych wakacji, należy złożyć wniosek o przyznanie bonu turystycznego. Początkowo świadczenie miało obowiązywać do marca bieżącego roku, ale jako okres ważności został przedłużony do końca września. Jest już lipiec, dlatego, aby skorzystać z rządowej propozycji, należy się pospieszyć.
Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny przysługuje każdemu dziecku, które nie ukończyło jeszcze osiemnastu lat. Wartość pomocy materialnej przeznaczonej na cele wakacyjne wynosi 500 złotych, natomiast jeżeli jesteśmy rodzicami lub prawnymi opiekunami dziecka z niepełnosprawnością kwota jednorazowego dofinansowania wynosi 1000 złotych. 

Lotnisko (zdjęcie lustracyjne)Linie lotnicze mają sposób na braki kadrowe. Polecisz obcym samolotem

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pieniądze na wakacje, złóż wniosek, zanim będzie za późno

Aby skorzystać z prawa do rządowego świadczenia, należy dokonać aktywacji wniosku. Zrobimy to za pomocą elektronicznej platformy PUE ZUS. To właśnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych obsługuje kwestię przyznanych bonów turystycznych.

Na oficjalnej stronie tej państwowej jednostki organizacyjnej została zamieszczona dokładna instrukcja postępowania w celu umożliwienia aktywacji bonu. Opiszemy ją w pięciu krokach.

  1. Logujemy się na swój profil PUE ZUS, jeżeli go nie posiadamy, możemy go szybko i sprawnie założyć poprzez bankowość elektroniczną lub Profil Zaufany.
  2. Po zalogowaniu w górnym menu wybieramy zakładkę "Ogólny" i przechodzimy do kolejnej zakładki o nazwie "Polski Bon Turystyczny".
  3. Naciskamy "Mój bon".
  4. Kolejnym krokiem jest naciśnięcie przycisku "Aktywuj bon", ujrzymy okno dotyczące aktywacji bonu, wpisujemy tam swój numer telefonu oraz adres mailowy.
  5. Po wpisaniu danych klikamy "Aktywuj bon". Otrzymamy informację, że bon jest aktywny, potwierdzamy przyciskiem "OK".

Nie pozostało jednak zbyt wiele czasu na skorzystanie z przyznanego świadczenia. Bon jest ważny tylko do 30 września 2022 roku.

W Sopocie doszło do kilku oszustw na wynajemKobieta chciała wynająć apartament nad morzem. Została oszukana

Dofinansowanie wakacji 2022, czyli na co możemy przeznaczyć bon turystyczny

Dzięki temu świadczeniu możemy zapłacić za pobyt w hotelu, także podczas turnusu rehabilitacyjnego, obozu harcerskiego czy sportowego. Choć nie ma możliwości wymiany go na gotówkę, są na terenie Polski miejsca, w których można go użyć jako formy środka płatniczego. Mowa między innymi o parkach rozrywki czy aquaparkach. Za wyprawę kajakową lub windsurfing także zapłacimy bonem. 

Korzystając z tego rodzaju pomocy materialnej, możemy opłacić udział w imprezach turystycznych realizowanych przez organizacje pożytku publicznego. Lista podmiotów i obiektów, które akceptują bon turystyczny podczas wakacji 2022 została opublikowana na stronie bonturystyczny.polska.travel.

Więcej o: